EN 500 wskaźnik temperatury oleju

woitek
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 11, 2011
Miejscowość: Damnica/Gdańsk
Motocykl: Kawasaki EN 500 C
VROC: 0

EN 500 wskaźnik temperatury oleju

Post autor: woitek » wt sie 16, 2011

Witam,
od niedawna jestem właścicielem Kawasaki EN 500 C ma on zamontowany wskaźnik temperatury oleju który na początku chodził poprawnie (w czasie jazdy wskazywał on około 80 stopni) od kilku dni mam z nim taki problem, że wariuje on temperatura w czasie jazdy skacze sobie jak chce raz wskazuje normalnie, a po chwili pokazuje 120 stopni które przeskakuje w 160, a potem np. wraca do około 130 stopni i maleje powoli do 80, tak samo po krótkiej jeździe pokazuje temperaturę normalna a po odpaleniu go po 30 sekundach wskakuje na maksimum bądź też innej temperatury.
Drugim problemem jest linka hamulca tylnego która się blokuje i pomimo smarowania jej WD40 daje to mały efekt. Gdzie kupię nową linkę oraz jaka to ma być konkretnie.
Trzecią sprawą jest to, że silnik jest zablokowany do 34 koni i jak najłatwiej sprawdzić w jaki sposób jest to zrobione?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fitter
Posty: 3035
Rejestracja: pn lut 14, 2011
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: VN900LT '10
VROC: 33352

Post autor: fitter » śr sie 17, 2011

woitek pisze:że silnik jest zablokowany do 34 koni
Witaj w klubie :mrgreen: Też tak miałem ale sie tego problemu pozbyłem i stwierdziłem, ze mam inny motór :mrgreen: Najprościej (i chyba najtaniej) zlikwidować ten problem przez wymianę gaźników na takie z GPZ 500. Na alledrogo powinieneś dostać bez problemu i z wygrzewaniem i bez w cenie ~200zł. Potem trochę łapki w smarach i będzie OK. Na temat gaźników w EN jest dużo tematów na forum - poczytaj.
woitek pisze:Gdzie kupię nową linkę oraz jaka to ma być konkretnie
Z tego co się zorientowałem to najlepiej szukać po internetowych sklepach np. polomoto, louis lub ich przedstawiciel na kraj motoakcesoria- tyle, że u nich ciut drożej, albo na serwisach aukcyjnych. Najprościej wrzuć w Google i coś Ci wywali. Sądząc po objawach to albo masz wielki syf w pancerzu albo gdzieś się wychechłała i dlatego blokuje. A może to nie linka tylko bębny... Co do rodzaju to zawsze szukaj dla swojego typu (C) i rocznika, choć akurat to mniej ważne.
A właściwie to z tyłu masz linkę a nie "pręcik" z gwintem do regulacji hamulca?
Życie nie powinno być podróżą do grobu, której celem jest dowiezienie atrakcyjnych i dobrze zachowanych zwłok. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć narąbany w trzy dupy, krzycząc: "ALE TO BYŁA JAZDA!"

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » śr sie 17, 2011

:mrgreen: Z tyłu jest pręcik który pod silnikiem przechodzi w linkę ,jeżeli tak jest to musisz ją wymontować i dokładnie przeczyścić na pancerzu przemyć w środku jest rdza i blokuje a następnie wysmarować .Przerabiałem to u kolegi i radzę ci spróbuj a póżniej jak nie pomoże wydać pieniądze :ok:

woitek
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 11, 2011
Miejscowość: Damnica/Gdańsk
Motocykl: Kawasaki EN 500 C
VROC: 0

Post autor: woitek » czw sie 18, 2011

Dzięki wielkie za pomoc, problem z linką już rozwiązałem, a co do wskaźnika pewno się po prostu zepsuł on albo sonda. Żeby nie robić niepotrzebnego bałaganu w dziale to mam jeszcze jedne pytanie, chodzi mi o filtr powietrza. Gdzie on dokładniej jest i jaki to ma być? Niezbyt jestem jeszcze z nim obyty więc nie jestem pewien czy filtr powietrza znajduje się pod siedzeniem koło akumulatora, bo tak mi się wydaje ale pewien nie jestem. Co do filtru to byłem w sklepie i nie mieli tak samo na allegro nie mogę wygrzebać(są tylko do wersji A i B). Posiadam manual do EN 450 i 500 ale mam wrażenie, że jest on bardziej przeznaczony do wersji A i B.

pink-f
Posty: 332
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: był EN 500C "98
VROC: 32047

Post autor: pink-f » czw sie 18, 2011

filtr masz pod siedzeniem przed akumulatorem, dostaniesz się do niego od lewej strony po zdjęciu lewego dekielka.
a tu masz link http://www.select-shop.pl/filtr-powietr ... -2015.html
pozdrawaim

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą