EN 500 gaźniki

Awatar użytkownika
ROBMOR
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 20, 2011
Miejscowość: IRL
Motocykl: EN 500
VROC: 0

EN 500 gaźniki

Post autor: ROBMOR » pt lip 22, 2011

witam mam problem z gaźnikami w 500-e przelewa w zasadzie tylko lewą ale nie jestem do końca pewien próbowałem zamieniać zawory iglicowe czyścić oczywiście cały gaźnik regulowałem poziom paliwa na wężyki czyściłem kranik (z tym że nie jestem pewien co do niego bo wygląda dość kiepsko ) z tym że membrana nie jest porozdzierana czy dziurawa .
Nie wiem tylko czy zasada działania membrany w kraniku jest tylko otwiera - zamyka czy jeszcze jakoś dawkuje ilość? W każdym razie na zimnym jak postoi odpala potem obroty w górę i zong leje się jak z wiadra i gaśnie i koniec. Walcze już parę dni i dupa!!

Trochę mi głupio bo to niby "tylko " gaźniki ale mnie krew zalewa że sobie nie mogę poradzić
Jak by kto miał pomysł to b.proszę o rade.
Ps. mieszkam w IRL a tu znaleść jakiegos fachmana to jak garniec ze złotem :wall:

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 1010
Rejestracja: pt lut 25, 2011
Miejscowość: Warszawa/Rembertów
Motocykl: VN900 był EN 500C1 '96
VROC: 33392

Post autor: Goblin » pt lip 22, 2011

Witam.
Gaźnik ma 3 pozycje - zalewanie gażników normalna praca (podciśnienie wymagane aby kranik pobierał paliwo) i rezerwa.
powinieneś sprawdzić sprawę następująco - sciągasz węzyk z gaznika i szukasz pozycji zalewania, jeśli leje na wszystkich to padł kranik, jeśli na jednej to kranik ok.
Z tego co piszesz to możesz miec walnienty kranik lubodpalasz na zalewaniu. Kranik nie ma pozycji zamknięty.
(500C).
Pozdrawiam
Dziś trwa życie jedyne jakiego możemy być pewni, więc cieszmy się dopóki trwa.

Awatar użytkownika
fitter
Posty: 3035
Rejestracja: pn lut 14, 2011
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: VN900LT '10
VROC: 33352

Post autor: fitter » pt lip 22, 2011

Zaraz, zaraz Marcinku - mój kranik nie ma zalewania tylko "zamknięty", poza tym otwarty i rezerwa - obaj go znamy więc nie zaprzeczysz :mrgreen: Kwestia więc jaką 500-tkę ma Kolega...
A poza tym to w 100% przyznaję Ci rację :pada:
Życie nie powinno być podróżą do grobu, której celem jest dowiezienie atrakcyjnych i dobrze zachowanych zwłok. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć narąbany w trzy dupy, krzycząc: "ALE TO BYŁA JAZDA!"

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » pt lip 22, 2011

Robmor na PW masz info o które prosiłeś mam nadzieję, że pomoże. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
ROBMOR
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 20, 2011
Miejscowość: IRL
Motocykl: EN 500
VROC: 0

Post autor: ROBMOR » pt lip 22, 2011

jutro rano sprawdzę jeszcze raz te igliczki, ale co dziwne ja je czyściłem sprawdzałem i zamieniałem miejscami i leje zawsze z tego lewego (przynajmniej bardziej leje)
Poza tym ja mam kranik RES ON OFF nie mam opcji zalewania??
Rano rozbiorę i pokombinuje i dam wam znać co z tego wyszło na marginesie już zamówiłem nowe i igliczki i membranę a wyciąganie i wkładanie gaźników mam tak opanowane że mógłbym to na czas robić .

wielkie dzięki za rady :D

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 1010
Rejestracja: pt lut 25, 2011
Miejscowość: Warszawa/Rembertów
Motocykl: VN900 był EN 500C1 '96
VROC: 33392

Post autor: Goblin » sob lip 23, 2011




--------------------------------------------------------------------------------

Zaraz, zaraz Marcinku - mój kranik nie ma zalewania tylko "zamknięty", poza tym otwarty i rezerwa - obaj go znamy więc nie zaprzeczysz Kwestia więc jaką 500-tkę ma Kolega...
A poza tym to w 100% przyznaję Ci rację
Napisałem (500C), nie mniej trzeba sprawdzić kranik zdejmując wężyk, może popuszcza? :p
Dziś trwa życie jedyne jakiego możemy być pewni, więc cieszmy się dopóki trwa.

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » sob lip 23, 2011

W moim moto kranik tez ma trzy pozycje ON OFF i RES. Osobiście by zalać gaźnik po dłuższym postoju otwieram go na ON lub RES w zależności od ilości paliwa w zbiorniku zdejmuję wężyk z podciśnienia zakładam drugi dłuższy i zaciągam powietrze żeby się otworzył bo jak wiecie kranik otwiera się dopiero po uruchomieniu silnika :mrgreen: kiedy podciśnienie z silnika zasysa membranę umieszczoną w jego wnętrzu.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
ROBMOR
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 20, 2011
Miejscowość: IRL
Motocykl: EN 500
VROC: 0

Post autor: ROBMOR » sob lip 23, 2011

tak tak masz rację ja też tak robię

Ale !! SUKCES!! nie leje zrobiłem!!

Przyśniło mi się w nocy spać nie mogłem i o 6.oo poszedłem sprawdzić i DZIAŁA
lewa igliczka ta sprężynka co dociska ją do gniazda była wyrobiona za miękka i nie dociskała zupełnie do gniazda
jak mówiłem zamówiłem nowe więc na próbę zalałem ją kropelką by ją unieruchomić w górnym położeniu i domknęła teraz całkowicie i nic a nic nie przelewa!!
Czekam teraz do poniedziałku pbo przylatują do mnie z POlandu i dowiozą mi te zamówione części to pozakładam oryginały i znowu wyjade

Sąsiedzi mnie tylko teraz nie lubią bo przez tydzień dałem im popalić jak go ciągle paliłem a on na maxa obroty wchodził (ja mam puste rury tylko) mówili mi obraz w telewizorni im skacze he he

serdeczne dzięki za pomoc dużo do myślenia :piwa: :piwa:

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » sob lip 23, 2011

No to spoko ciesze się, że mogłem pomóc jak by co zawsze służę radą szerokości i przyczepności :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 1010
Rejestracja: pt lut 25, 2011
Miejscowość: Warszawa/Rembertów
Motocykl: VN900 był EN 500C1 '96
VROC: 33392

Post autor: Goblin » ndz lip 24, 2011

Grtuluję, teraz po wymianie w drogę. :yeee:
Dziś trwa życie jedyne jakiego możemy być pewni, więc cieszmy się dopóki trwa.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą