EN 500 silnik się grzeje

pink-f
Posty: 332
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: był EN 500C "98
VROC: 32047

EN 500 silnik się grzeje

Post autor: pink-f » ndz lip 10, 2011

Witam Panie i Panowie
Już kompletnie zgłupiałem :wall: według mnie silnik ma zbyt wysoką temp. ,szybko się nagrzewa i praktycznie nie można go dotknąć. Tak na czuja to coś tu nie gra ale kontrolka temp. płynu milczy. Czy rzeczywiście gdyby silnik miał za wysoką temp. to kontrolka by nie paliła i nie ostrzegła mnie w porę? Wybaczcie ignorancję i zasypcie mnie uspokajającymi uwagami :D
dzięki i pozdrawiam Michał

Awatar użytkownika
Ja-jo
Posty: 1448
Rejestracja: pt kwie 09, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750,GSF1200s
VROC: 33339

Post autor: Ja-jo » ndz lip 10, 2011

Po czym wnosisz, ze ma za wysoką temperature ??? Jeśli po tym że nie można go dotknąć to ma dobrą, bo pracującego silnika się raczej nie dotyka. Teraz jest ciepło więc silnik nagrzewa się szybko, zwłaszcza jak jeździsz po mieście itp
Zostanie po nas tylko kurz,
a może jeszcze...,
nie, może już.
VROC #33339

pink-f
Posty: 332
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: był EN 500C "98
VROC: 32047

Post autor: pink-f » ndz lip 10, 2011

Dzięki za odzew.
Właśnie wróciłem z garażu :
*Pali od strzała, po odpaleniu w przeciągu minuty jest tak zagrzany, że nie mogę dotknąć ożebrowania silnika - to chyba niezdrowe.
*Wentylator się załącza.
*odkręciłem korek wlewu płynu chłodniczego, po pewnym czasie poziom podniósł się i płyn zaczął wypływać (zassało go gdy włączył się wentylator, gdy wentylator przestał pracować poziom podniósł się na nowo).
i co WY na to?
pozdrawiam Michał
A ha... "masła "pod korkiem oleju nie ma, płyn chłodniczy czysty - to tyle na plus

Awatar użytkownika
Mirko
Posty: 176
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011
Miejscowość: Łódź
Motocykl: EN 500B '94
VROC: 0

Post autor: Mirko » ndz lip 10, 2011

Jeżeli kontrolka nie daje znaku to silnik nie jest przegrzany.Przeleć kawałek wokół komina i zobacz co się dzieje z temperaturą i płynem.Jeżeli nie wywala dużo płynu to powinno być :ok: Przy silniku pracującym podczas takich temperatur, płyn zawsze urośnie.

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » ndz lip 10, 2011

pink-f pisze:odkręciłem korek wlewu płynu chłodniczego, po pewnym czasie poziom podniósł się i płyn zaczął wypływać (zassało go gdy włączył się wentylator, gdy wentylator przestał pracować poziom podniósł się na nowo).
Prawidłowe objawy.
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Awatar użytkownika
Piotr_Classic
Posty: 2566
Rejestracja: pn cze 21, 2010
Miejscowość: Madryt
Motocykl: HD Street Glide
VROC: 32438

Post autor: Piotr_Classic » ndz lip 10, 2011

Jeżeli nie masz wskaźnika temperatury a martwisz się nią........ czy masz zbiorniczek wyrównawczy? pewnie tak. Czy po zagrzaniu (jak to określasz) wyłączysz silnik i słyszysz "bulgotanie" w okolicy owego zbiorniczka to wg mnie jest OK. Jedyne czego mógłbyś się czepnąć to termostat ale...... jeżeli wyskoczysz na trasę i temperatura się trzyma (zero kontrolki i zero bulgotania) to wg mnie jest ok...
ciecz ogrzana/sprężona rośnie.......

Pozdrawiam

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » pn lip 11, 2011

Normalne objawy.

pink-f
Posty: 332
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: był EN 500C "98
VROC: 32047

Post autor: pink-f » pn lip 11, 2011

Dobrze, że do Was napisałem bo już chciałem uszczelkę pod głowicą wymieniać :mrgreen:
Nie zna się człowiek, coś tam przeczyta i potem wynajduje sobie problemy i usterki we własnym motocyklu... :hammer:
wielkie dzięki za uspokojenie :pada:
pozdrawiam Michał

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą