Jak zdemonotować koło magnesowe w EN500??

Awatar użytkownika
matys2909
Posty: 72
Rejestracja: pn lut 21, 2011
Miejscowość: Kołbiel
Motocykl: EN 500
VROC: 34789

Post autor: matys2909 » śr sie 07, 2013

Ostatnimi dniami miałem coś podobnego tylko z lewym cylindrem :wall: Powymieniałem co mogłem i nic aż w pewnym momęcie zauważyłem że paliwo wycieka z obudowy filtra powietrza. Okazało się że gaźnik leje ile chce i kiedy chce, prawdopodobnie zawiesił się pływak :dance: Postukałem młotaczkiem gumowym w gażnik tylko nie za mocno i pomogło motor pracuje równo i śmiga jak wcześniej. Sprawdz świece bo gdy przestawał pracować dobrze to była cała zalana. Powodzenia.
Janusz

dyzio555
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 09, 2013
Miejscowość: Wieliczka
Motocykl: Kawasaki Vulcan EN500
VROC: 0

Post autor: dyzio555 » wt sie 20, 2013

Dzięki za porady,ale to wszystko już zrobiłem i nic.Oddałem motocykl do warsztatu.Panowie zadzwonili na drugi dzień,że gotowe.Przy odbiorze powiedzieli że było coś z zasilaniem.Odpaliłem silnik ,ładnie równo bulgota.Wszyscy zadowoleni dodałem gazu,wszedł na obroty i nagle pracuje jeden cylinder po chwili strzał z rury prawej i znowu ładnie równo warczy.Motorek nadal w warsztacie mechanicy szukają teraz wysłali moduł zapłonu do sprawdzenia,Czuję,że w tym roku chyba nie pojeżdżę.Napiszę jak będzie coś nowego.Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych...

Awatar użytkownika
Didzejdir
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 11, 2014
Miejscowość: Łowicz
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Post autor: Didzejdir » czw wrz 04, 2014

Jak się skończyła ta historia ? Co było przyczyną, jeśli można spytać ? :)

W jednej z moich maszyn jest podobny objaw braku iskry i pojawia się zawsze przy całkowitym rozgrzaniu silnika .. po jakimś czasie przerywa , słabnie i mimo tego, że wentylator się załącza kiedy potrzeba i czerwona lampka gaśnie, to jednak silnik przestaje pracować żeby nie wiem jak dawkować gaz albo nie dawkować wcale.

KAble, świece, cewki, akum. -wymienione. Prąd ładowania ok. Słychać jakby grzechotanie albo metaliczne dzwonienie z okolic silnika, ale niedawno był olej zmieniany, miska demontowana i żadne syfy czy opiłki nie wyleciały [ tylko żywica ]

ZAGADKA. :dance:
pozdrawiam,

"nie wchodząc do wody - nie nauczysz się pływać"

ScOOti
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 25, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: LTD 454
VROC: 0

Post autor: ScOOti » czw wrz 11, 2014

Hej.

Nie rozumiem czegoś w twojej wypowiedzi.

Mianowicie:

"słabnie i mimo tego, że wentylator się załącza kiedy potrzeba i czerwona lampka gaśnie, to jednak silnik przestaje pracować żeby nie wiem jak dawkować gaz albo nie dawkować wcale."


Ja to rozumiem tak. Pali się czerwona kontrolka, jak wentylator załączy się to kontrolka gaśnie.

EEEEE dobrze rozumiem? :)

Awatar użytkownika
Didzejdir
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 11, 2014
Miejscowość: Łowicz
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Post autor: Didzejdir » czw wrz 11, 2014

Dobrze zrozumiałeś, jednak jak wspomniałem na wątku bendixa - są zatarte panewki, co tłumaczy opisany wyżej objaw w moim EN500. Dawca jest kilka lat młodszy i ma 60 koni.... skrzynia i koło pasowe zostają moje, gdyż w R500 jest łańcuch ;)
pozdrawiam,

"nie wchodząc do wody - nie nauczysz się pływać"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą