wybór EN 500 - po zmianach czy przed?

Awatar użytkownika
Szycha
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 16, 2013
Miejscowość: Zielona Góra
Motocykl: Kawasaki EN 500 C
VROC: 0

wybór EN 500 - po zmianach czy przed?

Post autor: Szycha » czw maja 23, 2013

Witam koledzy.
Z racji tego iż w tym roku dopiero wprowadzam się w świat motocykli, zamierzam kupić maszynkę w stylu EN 500. W roku bodajże 96 zmienioną ja co nie co - pojawił się łancuch i zmieniono (?) delikatnie kształt. I tu moje pytanie: lepiej ciut starszą na pasie czy nowszą na łancuchu? I co w praktyce dały nowe zmiany? W sensie wygody, prowadzenia itp. Mam 185 cm i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

fenkju from de montajns;-)
Szycha

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » czw maja 23, 2013

Modele te różnią się praktycznie tylko wyglądem oraz napędem. Pas jest bezobsługowy natomiast łańcuch trzeba smarować co jest w jakimś stopniu uciążliwe. Jeśli chodzi o prowadzenie nie widzę różnicy. Przy zakupie upewnij się, że nie kupujesz wersji ze zdławiona mocą do 37KM bo takowe trafiały się z rynku niemieckiego (nie jest to duży problem bo można wymienić gaźniki i jest już 50 kucy ale po co jak można kupić od razu odblokowany)
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
Czarley
Posty: 1461
Rejestracja: pn maja 28, 2012
Miejscowość: Białystok
Motocykl: był EN 500
VROC: 0

Post autor: Czarley » czw maja 23, 2013

Ja mam model z łańcuchem z 1998 roku. Tak w zasadzie jest to kwestia stanu technicznego niż napędu.

Awatar użytkownika
Długi Lech
Posty: 1000
Rejestracja: ndz lis 14, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: EN 500 C3
VROC: 33639

Post autor: Długi Lech » czw maja 23, 2013

Każdy model ma swoje plusy i minusy. Plusem nowszego modelu jest zbiornik paliwa 15 l. Motocykl jest ciut większy długośc, rozstaw osi itp.
Tutaj porównaj sobie - http://chudzikj.republika.pl/EN500.htm
W ostatnim roku produkcji 2009 chyba wrócono do pasa
Pozdrawiam Leszek

VROC #33639

Awatar użytkownika
kazuhira
Posty: 1382
Rejestracja: ndz sty 16, 2011
Miejscowość: Kotliska
Motocykl: KLE650
VROC: 33862

Post autor: kazuhira » czw maja 23, 2013

Hmmmm

Jak dla mnie wersje A i B to jedna bajka a wersja C [ta po liftingu ze zmienioną ramą] to inna bajka.

Swoją A stawiałem bez problemu na tylne koło przedni widelec wymuszałł "pokorę" i większą dawkę myślenia.

Z ciekawości dosiadłem v.C na kilka przejazdów i nie postawiłem jej na tylnym kole [starałem sie ;p] a i prowadzenie wydało mnie się bardziej "stabilne" i przewidywalne

Pas - prawie bezobsługowy [nadal musisz sprawdzać jego napięcie oraz poprawne ustawienie kół napędowego i napędzanego] - minusem jest to iż pas sam w sobie jest drogi i w razie uszkodzenia jak nie masz zapasowego to nie jedziesz.

Łańcuch - poza smarowaniem [co w epoce olejów w sprayu nie jest problemem ,które i tak można załatwić sobie automatyczną smarownica do łancuch] i częstszym sprawdzaniem naciągu nie jest bardziej upierdliwy od pasa.
Nie jestem dziwny ... jestem z edycji kolekcjonerskiej :D

Macka
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013
Miejscowość: Zaniemyśl
Motocykl: KAWA "Szpon" 500
VROC: 35576

Post autor: Macka » pt maja 24, 2013

Mam model A. Mam 190cm wzrostu i odczuwam lekki (baardzo lekki) dyskomfort w czasie jazdy, ale bez tragedii. Podniosę tyłek, lekko się przesunę i jest spoko.
Czy pas czy łańcuch trzeba dbać i sprawdzać naciąg. Pas chyba jest cichszy, chyba bo znaczenia to dla mnie nie ma, no może gdy dostanie się trochę wilgoci to pas lubi sobie popiszczeć chwilkę. Jako pierwsza maszyna powiem, że jest to przyjemne połączenie dynamiki i wyglądu (chyba się zgodzicie :motonita: ) Ma moc i fajnie gada.
Czas ciąć metal i krzesać iskry

Awatar użytkownika
Pawelek450
Posty: 242
Rejestracja: śr lip 27, 2011
Miejscowość: Suwałki
Motocykl: VN 15 SE
VROC: 0

Post autor: Pawelek450 » pt maja 24, 2013

to zależy chyba od portfela :D
a tak na poważnie to przy moich 186cm i 110kg wagi jest ok ,jak jeżdżę sam, znajdę sobie wygodne miejsce na kanapie :)
nie jest ciasno, wygodnie i komfortowo - wręcz mięciutko
i co najważniejsze - profil jest taki, że część lędźwiowa jest podparta i nie bolą plecy przy dłuższej jeździe - dłuzej jak 120km nie jechałem w jednym ciągu
Zadać sobie trzeba pytanie wybór EN 500 na początek??? Jak najbardziej - tylko co potem?? VN 750 czy 800,900 a może 1500

Awatar użytkownika
Szycha
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 16, 2013
Miejscowość: Zielona Góra
Motocykl: Kawasaki EN 500 C
VROC: 0

Post autor: Szycha » sob maja 25, 2013

Pawelek450 pisze:
Zadać sobie trzeba pytanie wybór EN 500 na początek??? Jak najbardziej - tylko co potem?? VN 750 czy 800,900 a może 1500
osobiście: vn 900 - mam już określoną scieżkę rozwoju :-D


pozdr
Sz.

Macka
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013
Miejscowość: Zaniemyśl
Motocykl: KAWA "Szpon" 500
VROC: 35576

Post autor: Macka » pn maja 27, 2013

Pawelek450 napisał/a:

Zadać sobie trzeba pytanie wybór EN 500 na początek??? Jak najbardziej - tylko co potem?? VN 750 czy 800,900 a może 1500
osobiście: vn 900 - mam już określoną scieżkę rozwoju :-D
Pochwalam obrany kierunek :thumbdown: Też widzę taką ścieżkę, chyba że trafi się vn 800, ale to nie ma teraz znaczenia.
Czas ciąć metal i krzesać iskry

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 5 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 5 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą