Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

jaskoo91
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 27, 2023
Motocykl: Voyager

Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: jaskoo91 » ndz sie 27, 2023

Witam ! Jestem świeżym posiadaczem Voyagera vn1700!
Pierwsze pytanie, przy jakim wskazaniu temp powinny się włączać wentylatory ? Około 3/4 ?
Drugie pytanie, czy jeśli motocykl nie posiada metalowej tabliczki znamionowej, to czy dorabiacie ?
Jeśli tak, to ma ktoś jakieś zdjęcie prawidłowej tabliczki oraz w jakim miejscu powinna być?
Pozdrawiam ;)

czarek
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 12, 2019
Miejscowość: Kraków
Motocykl: Vn 1700
VROC: 0

Re: Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: czarek » pn sie 28, 2023

Tabliczkę znamionową masz na prawej rurze ramy na wysokości pedału chamulca , dzisiejsze motocykle nie maj,a niestety metalowych tabliczek, takich jak dawniej. Drugi numer VIN masz na główce ramy, ale musisz użyć lusterka aby go zobaczyc ewentualnie zdemontować cały kokpit bo inaczej tam głowy nie zmieścisz. Ja do pierwszego przeglądu zrobiłem fotkę numeru z ramy przy diagnoście i przeszło

Awatar użytkownika
JAROLPH
Posty: 148
Rejestracja: ndz paź 10, 2021
Miejscowość: Drezdenko
Motocykl: VN1700 Voyager

Re: Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: JAROLPH » pn sie 28, 2023

U mnie wiatrak się załącza kiedy wskaźnik jest na 3/4-tej pozycji.
Live free or die
Komar, Romet, Ogar, WSK, ETZ250, CZ350, HAYABUSA, CBR1100, VN 1500 NOMAD, ST1300, VN1700 VOYAGER

Awatar użytkownika
czarekczapla
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 28, 2022
Motocykl:

Re: Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: czarekczapla » pn sie 28, 2023

One tak mają, tam są dość specyficznie umieszczone czujniki temperatury, praktycznie leżą na cylindrach pod tymi chromowanymi osłonami głowic, nawet jak zgasisz przyciskiem to wentylatory potrafią się załączyć

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: Tex66 » pn sie 28, 2023

kolego Czapla,

Co ty pier..lisz gościu, jakie „czujniki temperatury płynu chłodzącego leżą praktycznie na cylindrach, pod chromowanymi osłonami głowić”?
Zarejestrowałeś się prawie rok temu i pomyślałeś pewnie, że po prawie roku czas w końcu błysnąć pierwszym komentarzem na Forum Vulcaneria.
- I co?
- I jedynie się ośmieszyłeś, nie masz pojęcia o układzie chłodzenia w Vulcanach bez względu na model.
Chyba Forum pomyliłeś, tu takie brednie nie przejdą.
A czas na naukę i czytanie postów na Forum na temat układu chłodzenia w Vulcanach przecież był.
Czujnik temperatury płynu chłodzącego jest jeden i znajduje się przy termostacie.
Pod pokrywami głowic cylindrów nie ma żadnych czujników, czy to temperatury czy też jakichkolwiek innych.
Tex66

Awatar użytkownika
czarekczapla
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 28, 2022
Motocykl:

Re: Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: czarekczapla » pn sie 28, 2023

ok masz rację czujnik przy termostacie jest, a teraz wyjaśnij mi fachowcu jaką funkcje pełnią te dwa zaślepione węże leżące na głowicach i wpięte do układu chlodzacego

jaskoo91
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 27, 2023
Motocykl: Voyager

Re: Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: jaskoo91 » pn sie 28, 2023

Dzięki Wam bardzo. Naklejkę znalazłem, z danymi mas wyrażonych w funtach, oraz z nr vin.
Vin na główce ramy jest.
Z temperaturą ciekawiło mnie, czy takie 3/4 wskazania wskaźnika, to nie za dużo na włączenie wentylatorów.

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: Tex66 » pn sie 28, 2023

kolego Czapla,

Układ chłodzenia jest układem przepływowym zamkniętym i nie ma w nim żadnych elementów zaślepionych bo być nie może.
Jeżeli twierdzisz, że „te dwa zaślepione węże leżące na głowicach” to elementy układu chłodzenia i w dodatku pełnią rolę czujników temperatury to uzasadnij to merytorycznie, na pewno wielu Kolegów chętnie czegoś się dowie.
Ale że nie masz pojęcia, to niczego konstruktywnego nie napiszesz i nie uzasadnisz.
Te niby „dwa zaślepione węże leżące na głowicach” nie są „wpięte do układu chłodzącego” bo to nie są elementy układu chłodzenia.
Tak jak napisałem wcześniej, pier…lisz głupoty nie mając o niczym pojęcia.
A jak chcesz się dowiedzieć co to za węże/rurki i jakiego układu dotyczą to weź Instrukcję Serwisową i przeczytaj.
Najlepiej to wracaj tam, skąd wypełzłeś i odpuść sobie komentarze techniczne bo h..ja się znasz i tylko ośmieszasz się na Forum.
A jeżeli dalej chcesz polemizować tu na Forum, to wiedź jedno że za każdym razem ośmieszę cię bardziej.

Obrazek
Tex66

jaskoo91
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 27, 2023
Motocykl: Voyager

Re: Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: jaskoo91 » wt sie 29, 2023

Tex66 pisze:
pn sie 28, 2023
kolego Czapla,

Układ chłodzenia jest układem przepływowym zamkniętym i nie ma w nim żadnych elementów zaślepionych bo być nie może.
Jeżeli twierdzisz, że „te dwa zaślepione węże leżące na głowicach” to elementy układu chłodzenia i w dodatku pełnią rolę czujników temperatury to uzasadnij to merytorycznie, na pewno wielu Kolegów chętnie czegoś się dowie.
Ale że nie masz pojęcia, to niczego konstruktywnego nie napiszesz i nie uzasadnisz.
Te niby „dwa zaślepione węże leżące na głowicach” nie są „wpięte do układu chłodzącego” bo to nie są elementy układu chłodzenia.
Tak jak napisałem wcześniej, pier…lisz głupoty nie mając o niczym pojęcia.
A jak chcesz się dowiedzieć co to za węże/rurki i jakiego układu dotyczą to weź Instrukcję Serwisową i przeczytaj.
Najlepiej to wracaj tam, skąd wypełzłeś i odpuść sobie komentarze techniczne bo h..ja się znasz i tylko ośmieszasz się na Forum.
A jeżeli dalej chcesz polemizować tu na Forum, to wiedź jedno że za każdym razem ośmieszę cię bardziej.

Obrazek
Witaj. Podpowiesz mi, skąd mogę pobrać serwisówkę w j.polskim ?

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: Tex66 » wt sie 29, 2023

jaskoo,

Pobrać będzie bardzo trudno, jest to wręcz niemożliwe.
Ale można to tak, jak w tym moim poście:
viewtopic.php?f=1&t=14675

Trochę zabawy i wtedy jest tak:
Obrazek

Powodzenia
Tex66

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: Tex66 » wt sie 29, 2023

jaskoo,

Możesz jeszcze i tak spróbować, nie wiem tylko czy jakiekolwiek biuro tłumaczeń podejmie się tłumaczenia dokumentu którego prawa autorskie są zastrzeżone.
Ceny co prawda sprzed dwóch lat, ale pewnie będą przybliżone, tak czy inaczej, średnio około 17 000 zł pewnie trzeba będzie zapłacić za przetłumaczenie Instrukcji Serwisowej VN 1700 Voyager na język polski.
viewtopic.php?f=1&t=15405
Powodzenia
Tex66

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Voyager Temperatura silnika oraz tabliczka znamionowa.

Post autor: artix » pn wrz 04, 2023

czarekczapla pisze:
pn sie 28, 2023
ok masz rację czujnik przy termostacie jest, a teraz wyjaśnij mi fachowcu jaką funkcje pełnią te dwa zaślepione węże leżące na głowicach i wpięte do układu chlodzacego
Pewnie masz na myśli układ odpowietrzania silnika, jeżeli u ciebie te węże są zaślepione, to lepiej je "odślep" taka dobra rada :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą