MesnStreak osłona chłodnicy ?

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

MesnStreak osłona chłodnicy ?

Post autor: Dino32 » śr mar 31, 2021

Witam, ktoś coś jakaś osłona chłodnicy ??
Cały syf z pod koła trafia idealnie w środek niżej połowy i boje się że ją wypiaskuje/przedziurawi.

Może ma ktoś kogoś z polecenia ? Co wytnie mi z nierdzewki na CNC ? Nie chciałbym tych wymyślnych bajeranckich wytworów tylko zgrabną prostą.

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 508
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Re: MesnStreak osłona chłodnicy ?

Post autor: Mauzer » śr mar 31, 2021

Micky Werke, wrocław, szukaj na FB
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: MesnStreak osłona chłodnicy ?

Post autor: artix » czw kwie 01, 2021

Ja kupiłem na aliexpres, trupia czacha ale fajnie chroni przed kamlotami. Mam starą, która była zamontowana na moto po jego zakupie, chromowana ale lekko przyrdzewiała gdzieś na krawędziach. Tą kupiłem https://pl.aliexpress.com/item/32990405 ... hweb201603_ nierdzewka, zero problemów z rdzą. Starą osłonę gdybyś chciał, oddam za darmo, leży bezczynnie w garażu i zabiera miejsce. Nie jest tak fajna jak chińskie, ma owalne otwory wlotowe. ale spełniała swoją funkcję :)

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

Re: MesnStreak osłona chłodnicy ?

Post autor: Dino32 » pn kwie 05, 2021

Artix podeslesz zdjęcie tej starej ?? Może być na priv, z chęcią przygarnę jak będzie ok. Oczywiście nie za darmo. Szanujmy swoj czas i prace 🤗

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: MesnStreak osłona chłodnicy ?

Post autor: artix » pn kwie 05, 2021

Jutro żonka zrobi fotkę, ale znalazłem moto z identyczną osłoną https://www.rkmotocykle.pl/kawasaki/kaw ... n1600-i875 Moja chyba w gorszym stanie, pamiętam jakieś małe przyrdzewienia, ale po czyszczeniu może nie będzie tragedii :)

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: MesnStreak osłona chłodnicy ?

Post autor: artix » śr kwie 07, 2021

Skleroza nie boli, ale jest fotka :ok: Jak widzisz, są miejsca z niewielką rdzą. Chromowanie takiej osłony pochłonie ponad 3 stówy, możesz to pomalować proszkowo lub "spray'owo" albo porządnie wyczyścić, może estetyka się poprawi :p Obrazek

Paweł Marcin
Posty: 212
Rejestracja: śr lip 22, 2020
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN2000

Re: MesnStreak osłona chłodnicy ?

Post autor: Paweł Marcin » pn cze 21, 2021

artix pisze:
czw kwie 01, 2021
Ja kupiłem na aliexpres, trupia czacha ale fajnie chroni przed kamlotami. Mam starą, która była zamontowana na moto po jego zakupie, chromowana ale lekko przyrdzewiała gdzieś na krawędziach. Tą kupiłem https://pl.aliexpress.com/item/32990405 ... hweb201603_ nierdzewka, zero problemów z rdzą. Starą osłonę gdybyś chciał, oddam za darmo, leży bezczynnie w garażu i zabiera miejsce. Nie jest tak fajna jak chińskie, ma owalne otwory wlotowe. ale spełniała swoją funkcję :)
Cześć. Jak oceniasz po obecnych upałach swoją osłonę z Aliexpress? Nie osłania ona za mocno i nie grzeje się silnik za mocno?

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: MesnStreak osłona chłodnicy ?

Post autor: artix » wt cze 22, 2021

Już odpisałem na prv, ale nie widzę problemów po jej zamontowaniu, jest mocno powycinana, także powietrze ma sporo miejsca na dotarcie do chłodnicy, poza tym nieźle chroni przed kamieniami.

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: MesnStreak osłona chłodnicy ?

Post autor: Wielebny Bolo » czw cze 24, 2021

Takie pytanie techniczne.
Czy ktoś zwrócił uwagę na chłodzenie po założeniu tych przysłon?
W końcu tak na oko to o kilkadziesiąt procent jest zmieszona powierzchnia chłodzenia.
Stare chłodnice dawały radę nawet jak wycięło się 30 % powierzchni ale teraz kiedy wszystkie ustawienia są na zero bez żadnych marginesów zapasu to ......
No właśnie co?
Nie za często włącza się wentylator itp.?
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: MesnStreak osłona chłodnicy ?

Post autor: artix » czw cze 24, 2021

Latem po zatrzymaniu się przed skrzyżowaniem włącza się wentylator, podczas normalnej jazdy jest cisza. Osłona oczywiście ogranicza przepływ powietrza, ale chroni przed uderzeniami kamieni, co przy cenie nowej oryginalnej jest sporym argumentem na tak. Gdybym zauważył cokolwiek podejrzanego, to osłona już dawno wyleciałaby na złom.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą