[VN 1600 Nomad] Hałas przy gwałtownym przyspieszaniu

Awatar użytkownika
Mrunia
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 0

[VN 1600 Nomad] Hałas przy gwałtownym przyspieszaniu

Post autor: Mrunia » pt maja 13, 2016

Cześć wszystkim,

Wjeździłem się już troszkę w "motór" co skutkuje czasami szybszym otwieraniem manetki. Do momentu, gdy przyspieszam tak na 60-70% jest elegancko - słychać tylko bulgot z wydechów. Natomiast gdy rozkręcę manetkę bardziej, z silnika słyszę narastające metaliczne stukanie, coś jakby zawory czy inne ustrojstwo stukało w dekle. Z reguły często tak nie przyspieszam, ale czasem "jak mnie co najdzie" to na prostej sobie pozwolę.
Stukanie to jest bardziej słyszalne na 3-5 biegu, 1 i 2 ciężko tak obciążyć i pewnie dlatego jest ciszej.

Czy ten typ tak ma? Czy też jest to zwiastun zbliżających się kłopotów z silniczkiem?

Motocykl odpala bez problemów zarówno zimny jak i gorący, poza opisanymi dźwiękami nie słyszałem nic niepokojącego. Czasem jak jest bardzo zimno (5-8 stopni) to zaraz po odpaleniu na zimnym silniku przez 1-2 sekundy słychać delikatnie stukanie zaworów i potem spokój.

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: Wulbi » ndz maja 15, 2016

To ustrojstwo to nazywają się chyba dekompresatory o ile dobrze pamiętam.Już gdzieś o tum było na forum . :ok:
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

Awatar użytkownika
Mrunia
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 0

Post autor: Mrunia » śr cze 08, 2016

Problem rozwiązany. Wystarczyło związać zestaw kluczy ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą