Przednie zawieszenie

jaron1
Posty: 65
Rejestracja: czw paź 10, 2013
Miejscowość: Łódź
Motocykl: VN1600 Nomad
VROC: 0

Przednie zawieszenie

Post autor: jaron1 » czw lip 23, 2015

Ostatnio jadąc sobie jedna z nowszych tras, czyli o bardzo dobrej nawierzchni zauważyłem pewną rzecz; jadąc moto tak do 130km/h, moto idzie jak po sznurku, przednie koło trzyma sie drogi jak przyklejone, zawieszenie idealnie tłumi nierówności, ale jak przekroczę tą magiczna predkość, przednie koło trzepie sie jakby zamiast lag były przymocowane młoty pneumatyczne, czyli skacze, góra dół, nadmienię, że olej wymieniony w ub sezonie opona również

Awatar użytkownika
Ryszard1962
Posty: 561
Rejestracja: pt kwie 11, 2014
Miejscowość: Warszawa - Gocławek
Motocykl: RS 1600 był Kawsaki VN 1500 NOMAD
VROC: 37255

Post autor: Ryszard1962 » pt lip 24, 2015

U mnie jest podobnie ale w okolicach prędkości 160km/h , ale domyślam się co jest tego przyczyną (piszę o swoim moto) otóż kapał sobie z lagi olej na ciężarek wyważający koło , kapał , kapał aż ciężarek odpadł i gdzieś przepadł , od tego czasu do 160km/h jest ok. natomiast powyżej zaczynają się drgania
Pozdrawiam
Rysiek

VROC#37255

jaron1
Posty: 65
Rejestracja: czw paź 10, 2013
Miejscowość: Łódź
Motocykl: VN1600 Nomad
VROC: 0

Post autor: jaron1 » sob lip 25, 2015

U mnie ciężarki są, ale mam wrażenie, ze koło mogło być żle wyważone ponieważ kolega zdjął jedną tarczę hamulcową i wyważał z jedną bo nie wchodziło na wyważarkę, twierdził, że nie ma to znaczenia, a moze jednak ma, bo wydaje mi się, że na starej oponie to 150 śmigałem bęz drgań

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 5 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 5 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą