płyn chłodzący

Awatar użytkownika
PALETKA
Posty: 912
Rejestracja: ndz cze 23, 2013
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Road King 1600 był Voyager , VN 1500 Nomad.
VROC: 36065

płyn chłodzący

Post autor: PALETKA » ndz sie 11, 2013

Mam koledzy pytanie?Mam vn1500 i dzisiaj przez węzyk od zbiorniczka podczas jazdy polecial płyn ten odpowietrzający pod silnikiem.Wczesniej dolalem płyn do zbiorniczka i o co chodzi czy poziom plynu sprawdza sie na rozgrzanym silniku czy na zimnym też można bo sprawdzałem na zimnym i chjyba przelalem i puzniej wyżucilo nadmiar.Wentylator działa chodzi obieg jest to chyba przyczyna byla nadmiaru plynu.Czy ktoś może mi wyjaśnić ten wyciek? pozdrawiam z Olsztyna.
PALETKA.

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » pn sie 12, 2013

Płyn chłodniczy pod wpływem temperatury się rozszerza, jeśli jest go za dużo, to nadmiar wylatuje na zewnątrz. Zbiorniczek jest po to by rozszerzający się płyn w chłodnicy nie marnował się na asfalcie, a gdy chłodnica stygnie, to wytwarza się w niej podciśnienie i poprzez zaworek w korku chłodnicy brakujący płyn jest zasysany ze zbiorniczka.

Awatar użytkownika
PALETKA
Posty: 912
Rejestracja: ndz cze 23, 2013
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Road King 1600 był Voyager , VN 1500 Nomad.
VROC: 36065

Post autor: PALETKA » pn sie 12, 2013

Ok to czyli trzymać się kreski na zbiorniczku dolewając na zimny silnik?Dzieki.Pozdrawiam z Olsztyna. :antlers:
PALETKA.

Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 374
Rejestracja: sob lut 25, 2012
Miejscowość: Myszków
Motocykl: Honda Goldwing
VROC: 0

Post autor: Kristofer » pn sie 12, 2013

sprawdź poziom płynu nie wzboirniczku tylko w chłodnicy zdejmij zegary i odkręć korek odpowietrznik jest zaraz obok jak był lata nie uzywany to i tak pewnie będzie zatkany :D

Awatar użytkownika
PALETKA
Posty: 912
Rejestracja: ndz cze 23, 2013
Miejscowość: Olsztyn
Motocykl: Road King 1600 był Voyager , VN 1500 Nomad.
VROC: 36065

Post autor: PALETKA » wt sie 13, 2013

Dzisiaj się zabiore do tego,bo wczoraj znowu wyżucil mi dolaną część plynu.Wyżuca tylko tą cześć dolana wiatrak dziala .Dzieki za podpowiedz.Pozdrowienia z Olsztyna.
PALETKA.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą