łożysko koła przedniego Nomad 1999r.

Awatar użytkownika
miles125
Posty: 76
Rejestracja: wt maja 01, 2012
Miejscowość: Płock
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 34896

łożysko koła przedniego Nomad 1999r.

Post autor: miles125 » pt lip 04, 2014

Witam, jak było (ja nie znalazłem) to proszę o modelatora o przeniesienie.
Mój problem dotyczy oznaczeń na łożysku, dziś byłem w warsztacie na wymianie ale niestety złe zakupił i powiedział że mam jakieś inne u siebie, bo on zamawiał z katalogiem. Na moim łożysku jest oznaczenie: NTN 6004LU japan, w serwisie według katalogów wychodzi 6004UU, czy literowa różnica robi wielka różnicę, czy to to samo? A i macie może wymiary simmeringu według serwisu OIL SEAL,BJN30427-C3. Za jedno łożysko krzykneli mi 90 pln, pomyślałem że może gdzieś uda mi się taniej zakupić łożyska jak i simmering. Dokupywał kiedyś ktoś może zamiennik?

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 2888
Rejestracja: pt mar 18, 2011
Miejscowość: ZIELONA GÓRA
Motocykl: VN 2000 LT "White Devil"
VROC: 33589

Post autor: Zeus » pt lip 04, 2014

Oryginalne łożysko kosztuje 89 zł
Oryginalny uszczelniacz w cenie 37 zł
Mam też w ofercie zamienniki NTN lub inne, uszczelniacze zresztą też.
Ja do swoich motocykli zakładałem NTN 6004 LLB.
Oznaczenie literowe, pewnie nie wiele ci mówi, ale na pewno są lepsze od LU lub UU.
W razie dalszych pytań pisz na PW.
www.v-moto.pl Oryginalne części, akcesoria, oleje, filtry do Kawasaki

VROC #33589

Awatar użytkownika
wooocash1
Posty: 19
Rejestracja: ndz cze 03, 2012
Miejscowość: Andrychów
Motocykl: Drifter 800
VROC: 0

Post autor: wooocash1 » pn sie 11, 2014

W tym przypadku oznaczenia literowe po symbolu łożyska mówią nam o zastosowanym uszczelnieniu w łożysku, np. LLB to dwustronna uszczelka gumowa bezstykowa a LU jednostronne uszczelnienie stykowe wykonane z kauczuku, wzmocnione blaszką stalową... Są dwie szkoły zakładania łożysk, nowsza to kupowanie łożysk z trzyliterowym prefiksem ponieważ są one uszczelniane dwustronnie i starsza to łożyska uszczelniane jednostronnie zakładane "gołą" stroną do wewnątrz i wypełnianie piasty w środku smarem...
pozdrawiam

uk

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą