Deflektory kolanowe - dolne owiewki

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 483
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Deflektory kolanowe - dolne owiewki

Post autor: ciecio » czw sie 10, 2023

Zainstalowałem oryginalne od Kawasaki dolne owiewki, zwane czasami deflektorami kolanowymi.
Numer części 215WSC0001
Owiewki kupiłem okazyjnie na angielskim ebay-u.
Niestety nie zauważyłem jednego drobiazgu, a mianowicie w zestawie są dwie lewe osłony/uchwyty (oznaczone strzałką) dla owiewki bez wycięcia na kierunkowskaz.
Może komuś w jakiś cudowny sposób zalega gdzieś prawy i chciałby się go podzielić ?

Podzielę się również wrażeniami po instalacji tego ustrojstwa.
Mam oryginalną szybę, jednak bez względu na jej ustawienie miałem efekt telepania kasku, przy prędkościach od 90-100 kmh w górę.
Po instalacji dolnych owiewek efekt różnica jest kolosalna, na plus oczywiście.
Nieprzyjemny efekt praktycznie nie występuje, więc gdyby ktoś się zastanawiał czy warto to odpowiadam.
WARTO !

Obrazek
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Deflektory kolanowe - dolne owiewki

Post autor: Skrobel » czw sie 10, 2023

Na temat deflektorów już się wypowiadałem tu na forum. Sam nie wierzyłem jak taki mały kawałek plastiku może zrobić tak dużą różnicę.
A co do tego kawałka metalu - czy on nie jest przypadkiem chromowany po dwóch stronach? Nie wystarczyłoby go odwrotnie przykręcić?
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 483
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Re: Deflektory kolanowe - dolne owiewki

Post autor: ciecio » czw sie 10, 2023

Skrobel pisze:
czw sie 10, 2023
A co do tego kawałka metalu - czy on nie jest przypadkiem chromowany po dwóch stronach? Nie wystarczyłoby go odwrotnie przykręcić?
Niestety nie, druga strona nie jest chromowana i na dodatek wybite jest oznaczenie strony (L lub R)
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Deflektory kolanowe - dolne owiewki

Post autor: Skrobel » czw sie 10, 2023

Ehhh... Gdyby to chociaż był fabryczny dodatek do motocykla (jak w Nomadach np.), to można byłoby w ostateczności kupić tą blachę w ASO. Do fabrycznej szyby np. od Classic LT da się każdą blaszkę, śrubkę i gumkę kupić oddzielnie. Ale deflektorów w żadnym roczniku nie było - zawsze trzeba było je dokupić, więc fiszki Kawasaki do niczego.
Jedyne co mogę doradzić, to możesz podzwonić do większych komisów, które sprowadzają Kawasaki. Moto-vision w Rzeszowie, "JADĘ" Motocykle w Libiążu, Motoszklarnia w Warszawie itp. Oni zawsze mają mnóstwo różnych części pochodzących z "dawców" i niekompletnych motocykli. Może akurat się zdarzy ta blacha...
Jeśli nie, to może trzeba będzie ją dorobić. Wydaje mi się, że taki Miki-Werke bez problemu ogarnie i nie za miliony. Zwłaszcza, że ma lustrzane odbicie na wzór.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Deflektory kolanowe - dolne owiewki

Post autor: Skrobel » czw sie 10, 2023

I jeszcze zastanawiam się nad czymś innym.
Sprawdzam numer fabryczny tej blaszki w moim motocyklu (prawa ma oznaczenie 11051-1061) i ten sam numer części jest zarówno w Nomadach 1500, 1600 jak i 1700. Chciałem sprawdzić jeszcze dla 2000 Classic LT, ale okazuje się, że też nie ma deflektorów fabrycznie w zestawie (mimo, że całe życie byłem przekonany, że powinny być). Więc nie sprawdzę numeru części dla akcesoriów. Ale taka blaszka w ASO kosztuje 133 PLN. Po jakichś rabatach może bliżej 120 PLN.
Pewnie to głupi pomysł biorąc pod uwagę wartość całych deflektorów, ale ewentualnie można by zaryzykować. Choć ja bym jednak próbował dorobić na wzór. Szkoda, że to akurat ta zewnętrzna. Rozumiem, że teraz jeździsz z tymi wyciętymi?
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 483
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Re: Deflektory kolanowe - dolne owiewki

Post autor: ciecio » czw sie 10, 2023

Skrobel pisze:
czw sie 10, 2023
Rozumiem, że teraz jeździsz z tymi wyciętymi?
Blaszki wycięte na niewycięte osłony.
Generalnie to nie jest wielki problem.
Troszkę tylko drażni moje poczucie estetyki :p
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Deflektory kolanowe - dolne owiewki

Post autor: Skrobel » czw sie 10, 2023

ciecio pisze:
czw sie 10, 2023
Troszkę tylko drażni moje poczucie estetyki :p
Rozumiem doskonale :)
LwG
Łukasz czyli Skrobel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą