Podgrzewane manetki do VN 900.

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2264
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Post autor: Przemo » pt lis 06, 2015

Mam Oxfordy w swojej 900. Gdyby nie one, to już bym zamknął sezon, a tak dalej jeżdżę. RE WE LA CJA! Żałuję, że w poprzednich motocyklach nie miałem. Fakt, bez deflektorów na kierownicy, to wieje z góry w łapy, ale jest to do wytrzymania. Manetki grzeją od spodu i serio połowa mocy robi robotę. Jak jeździłem teraz w deszczu lub w nocy, to 75% było czasem za ciepłe.

W następnym motocyklu jak ich nie będzie, to kupuję na 100%, bo to świetna sprawa.
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 781
Rejestracja: sob mar 02, 2013
Miejscowość: Białystok
Motocykl: V-strom 650, wcześniej Vulcany...
VROC: 35666

Post autor: Krzycho » pt lis 06, 2015

Ja mam aktualnie zamontowane takie Heat demon-y pod manetkami a'la Kuryakyn.
Powiem tak - grzeją, ale dużo słabiej niż Oxford-y, które miałem w poprzednim moto. Jest miłe ciepełko ale uzyskanie efektu parzenia nie jest możliwe. Może ze względu na to, że manetki są częściowo metalowe i za szybko oddają ciepło. Dopóki trzyma się rękę na manetce, to jest ona ciepła, po chwilowym odpuszczeniu szybko stygnie i potem znowu musi się nagrzewać.
Myślę, że te montowane wewnątrz rury kierownicy sprawdziłyby się jeszcze gorzej, bo moc mają taką samą a do ogrzania po drodze więcej zbędnych elementów...
Następnym razem (jeśli będzie) wybrałbym jednak Oxford-y. Chociaż one też mają kilka wad: jest tylko jeden wzór pasujący na calową kierownicę (cruiser), regulator temperatury jedzie chińszczyzną (pojawił się model z innym regulatorem, ale nie widziałem z bliska), no i po pewnym czasie zaczynają się kleić do rąk i nie jest to kwestia brudu.

Awatar użytkownika
marecki1981i
Posty: 82
Rejestracja: pt gru 07, 2012
Miejscowość: koniec swiata
Motocykl: Kawsaki VN 900
VROC: 0

Post autor: marecki1981i » pt lis 06, 2015

Krzycho, sa juz takie manetki oxforda do 1 calowej kiery z panelem v8 (sam sie wylacza gdy napiecie spada) z chromowanym panelem na kiere (nie te z pokretlem)
http://allegro.pl/podgrzewane-manetki-o ... 16637.html

Awatar użytkownika
Cibi
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 15, 2015
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN900B
VROC: 0

Post autor: Cibi » sob lis 07, 2015

@ Marecki, a co to za link wrzuciłeś w poprzednim poście ? :D

Oxford ma 50W a Heat Demon tylko 20W. Jeśli jednak jest tak jak pisze Krzycho to myślę, że dla mnie będą ok, ponieważ już kupiłem i zaraz zakładam deflektory to i wiatr będzie mniejszy.

@Krzycho daj jeszcze znać czy nie miałeś problemu, żeby na tą folię grzewczą wcisnąć manetki ? Czy może manetki mają jakiś większy rozmiar ? Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie jak to wygląda po zamontowaniu, szczególnie jak wychodzą przewody ?

Awatar użytkownika
Tokar
Posty: 2278
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN 2000
VROC: 33470

Post autor: Tokar » sob lis 07, 2015

Ja mam u siebie Avon
Obrazek
Grzać, grzeją. Z deflektorami jest poprawnie, dupy nie urywa. Spełniają swoją funkcję.
Klasyczny oxford jest cieplejszy i szybciej sie nagrzewa.


kacmar
Posty: 1385
Rejestracja: ndz gru 08, 2013
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN900LT '08 ........ VN1700 Voyager
VROC: 36367

Post autor: kacmar » pn lis 09, 2015

Pozdrawiam Cię
VROC#36367

Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 781
Rejestracja: sob mar 02, 2013
Miejscowość: Białystok
Motocykl: V-strom 650, wcześniej Vulcany...
VROC: 35666

Post autor: Krzycho » pn lis 09, 2015

Cibi pisze:@Krzycho daj jeszcze znać czy nie miałeś problemu, żeby na tą folię grzewczą wcisnąć manetki ? Czy może manetki mają jakiś większy rozmiar ? Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie jak to wygląda po zamontowaniu, szczególnie jak wychodzą przewody ?
Nie ma z tym problemu, a przynajmniej nie było z moimi manetkami. Kupiłem jakiś wysokotemperaturowy klej polimerowy, który jest dobrym smarem zanim zastygnie. Jeśli chodzi o fotki, to nie mam w tej chwili możliwości, żeby je zrobić... Przewody są płaskie, więc spokojnie wychodzą spod manetki, kuryakyn ma dużo gumy, która jest między rurą kierownicy i metalową częścią manetki.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 8 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 8 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą