Agresywny krawężnik - uszkodzony rozrusznik

Awatar użytkownika
Zegal
Posty: 118
Rejestracja: pn lis 01, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: VN 900 Classic SE
VROC: 33069

Agresywny krawężnik - uszkodzony rozrusznik

Post autor: Zegal » wt lip 07, 2015

Witam kolegów,

Dwa dni temu zachaczyłem o krawężnik przy zjeżdzaniu z niego, i "coś się rypło".

Na początku nic nie zauważyłem, problem objawił się przy kolejnej próbie uruchomienia motocykla, starter wydaje obrzydliwie skrzeczący dzwięk - ale motocykl odpala, po oględzinach spodu ukazała się śruba z odsłoniętym gwintem, ulokowana z przodu dolnej części silnika - to co trzymała musiało zostać na krawężniku.

teraz czas na pytania właściwe; co popsułem? co muszę wymienić? czym grozi jazda motocyklem w takim stanie?

dzięki z góry za wskazówki, LwG

PS: foto śruby Obrazek

Awatar użytkownika
TomkaT
Posty: 431
Rejestracja: ndz cze 08, 2014
Miejscowość: Kobyłka
Motocykl: VN 750
VROC: 37080

Post autor: TomkaT » wt lip 07, 2015

Wygląda na to, że rozrusznik do wymiany. Nie wiem jak w 900-setce ale być może rozrusznik jest w kąpieli oleju silnika to nie ryzykował bym dalszej jazdy w takim stanie, bo jak Ci całkiem odpadnie to zgubisz olej i :dupa: . Piszesz, że starter wydaje dziwny dźwięk więc drugie ucho też może być uszkodzone.
Kiedyś- Komar, Jawka, WFM, WSK, Jawa 350 ts, MZ ts 150, obecnie VN 750, a w przyszłości ??

Tomek

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » wt lip 07, 2015

Prawdopodobnie rozrusznik dostaje "przekosu" jak próbujesz uruchomić motocykl dlatego wydaje takie dźwięki. Proponuje znaleźć jakiś uszkodzony i wymienić tą część z mocowaniem. Nie zapomnij tylko spuścić oleju przed demontażem. Druga metoda to znaleźć magika który spawa alu i pogadać żeby dorobił "uszy" mocujące rozrusznik. Tak czy inaczej bez demontażu i rozbiórki rozrusznika się nie obędzie.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
Zegal
Posty: 118
Rejestracja: pn lis 01, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: VN 900 Classic SE
VROC: 33069

Post autor: Zegal » czw lip 23, 2015

Witam, mam jeszcze jedno pytanie w temacie rozrsznika.

wg tej strony http://www.motoelectrical.co.uk/types/s ... ulcan-750/ rozrusznik w vn900 jest taki sam jak w vn800, vn750, i vn700. Czy ktoś mogłby potwierdzic tą informację?

LwG.

Awatar użytkownika
TomkaT
Posty: 431
Rejestracja: ndz cze 08, 2014
Miejscowość: Kobyłka
Motocykl: VN 750
VROC: 37080

Post autor: TomkaT » czw lip 23, 2015

Witam, jeśli potwierdzi się, że w VN 750 jest taki sam jak u Ciebie, to tak się składa że mam taki i za sensowną cenę mogę go rozkompletować.
Kiedyś- Komar, Jawka, WFM, WSK, Jawa 350 ts, MZ ts 150, obecnie VN 750, a w przyszłości ??

Tomek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą