Gdzie się podpiąć pod 12V

Awatar użytkownika
michaekk
Posty: 105
Rejestracja: czw sie 28, 2014
Miejscowość: Kraków
Motocykl: KAWASAKI VULCAN 900
VROC: 0

Gdzie się podpiąć pod 12V

Post autor: michaekk » śr lip 15, 2015

Witam

Gdzie znajdę przewod w 900 na którym znajduje się napięcie 12V Tak aby zamiast do aku z plusem podłączyć się z lightbarami. Oczywiście dodatkowo będę miał przełącznik który będzie włączał i wyłączał Lightbary ale rożnie bywa czasem można zapomnieć wyłączyć i przy podłączeniu bezpośrednio do aku wiemy co się może wydarzyć jeśli zapomnimy o wyłączeniu...???

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » czw lip 16, 2015

Dwa miejsca
pierwsze:
w przedniej lampie masz dwa luźne przewody zakończone konektorami
drugie:
dokładnie dwa takie same przewody znajdziesz w wiązce koło akumulatora.
Na obu parach tych przewodów masz "ciągłe" zasilanie
Jeśli szukasz zasilania tzw. po kluczyku to masz takowe w lampie na kostce od H4 lub jeśli masz motocykl w wersji USA to na jednym z przewodów od "świecących" kierunków.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
michaekk
Posty: 105
Rejestracja: czw sie 28, 2014
Miejscowość: Kraków
Motocykl: KAWASAKI VULCAN 900
VROC: 0

Post autor: michaekk » śr lip 22, 2015

Witam ponownie... zaznaczam że jestem zielony z tego tematu, wiedze jaką posiadam z tego tematu to tylko to co przeczytałem w necie. Jak najlepiej podłączyć lightbary.
Poniżej przesyłam link ze schematem. O czymś takim myślałem. Proszę ewentualnie o jakieś wskazówki. Zależy mi na tym żeby zasilanie wziąć z lamy (światła mijania) tak żeby nie trzeba było ciągnąć prądu od aku tylko wszystko schować w lampie (przekaźnik, bezpiecznik). Chodzi mi również o to aby po wyłączeniu zapłonu lamy gasły gdybym zapomniał je wyłączyć - stąd pomysł na podłączenie zasilania z lampy.
Oto link:
https://drive.google.com/file/d/0B2t-dB ... sp=sharing

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 5 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 5 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą