Problem ze skrzynią biegów VN 900

eszte
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 18, 2013
Miejscowość: Jasło
Motocykl: Vn 900 Classic
VROC: 0

Problem ze skrzynią biegów VN 900

Post autor: eszte » wt lip 14, 2015

Witam. Czy mógłby ktoś pomóc w sprawie skrzyni w VN 900. Podczas redukcji biegów czasami dźwignia daje się wcisnąć bez większego oporu i wydaje mi się że bieg wskakuje w momencie gdy puszczam dźwignię. Dzieje się tak coraz częściej. Na początku zauważyłem że działo się tak po przejechaniu około 100 km, teraz nawet zaraz po wyjechaniu z garażu. To mój pierwszy motocykli i wiele doświadczenia nie mam więc zwracam się o poradę. Co może być przyczyną? Pierwsze oznaki zauważyłem po wymianie oleju (Motul 5100) ale to chyba zbieg okoliczności?

KroM
Posty: 26
Rejestracja: pn kwie 28, 2014
Miejscowość: Małopolska
Motocykl: był_VN900
VROC: 0

Post autor: KroM » śr lip 15, 2015

Tak sie dzieje odkad masz motocykl czy cos sie zmienilo w trakcie eksploatacji ?


Szczerze mówiąc nie bardzo wiem z opisu sytuacji czy to jakiś problem i na czym on miałby polegać.
U mnie skrzynia pracowała bardzo dobrze, nawet cicho i nigdy nie było problemu ze zmianą biegów w żadną stronę.
Musisz wrzucać biegi zdecydowanie i szybko.

Pozdro

eszte
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 18, 2013
Miejscowość: Jasło
Motocykl: Vn 900 Classic
VROC: 0

Post autor: eszte » śr lip 15, 2015

No sorki ale ciężko mi to opisać. Zmieniło się z czasem. Na początku pracowało wszystko ok, dźwignia działała zawsze z lekkim oporem i było słychać wyraźną zmianę biegu. Dzieje się tak tylko czasami, jak przy pierwszym redukowany biegu tak lekko opadnie dźwignia to przy każdym następnym dzieje się tak samo, a po puszczeniu sprzęgła i kolejnej redukcji problem znika i tylko przy zmianie na niższy bieg, w górę hula wszystko bez zarzutów. Może faktycznie zrobiłem się z czasem za delikatny dla maszyny.... :) Może delikatna regulacja tego drążka (nie wiem jak fachowo się to zwie) pod dźwignią?

czarny
Posty: 287
Rejestracja: pt wrz 28, 2012
Miejscowość: STARGARD
Motocykl: HD V-ROD MUSCLE
VROC: 0

Post autor: czarny » śr lip 15, 2015

dziwne objawy, ale pojawila się tu informacja o motulu, u mnie po zmianie zaczely zawory cykac bardziej, chyba czas rozejrzeć się za innym olejem, czuje ze jakość spadla motula

Awatar użytkownika
Radio
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 25, 2012
Miejscowość: Połczyńskie Zdroje
Motocykl: VN 900 Classic LT
VROC: 35570

Post autor: Radio » śr lip 15, 2015

eszte, sprawdź czy dźwignia przypadkiem nie jest zatarta, lub czy gdzieś nie obciera, wskazuje na to Twój opis....
przy pierwszym redukowany biegu tak lekko opadnie dźwignia to przy każdym następnym dzieje się tak samo, a po puszczeniu sprzęgła i kolejnej redukcji problem znika i tylko przy zmianie na niższy bieg, w górę hula wszystko bez zarzutów.
Pozdrawiam
Mariusz
VROC#35570
Gdzie słyszysz śpiew tam idź,
tam dobre serca mają
źli ludzie wierzaj mi,
Ci nigdy nie śpiewają.

Robrob
Posty: 197
Rejestracja: śr mar 06, 2013
Miejscowość: Łomża
Motocykl: BMW K1200 LT
VROC: 0

Post autor: Robrob » czw lip 16, 2015

postawił bym na to że zatarła się dzwignia zmiany biegów w tulejce przy podeście
Motocykle są jak wódka..prawdziwa jazda zaczyna się od litra..

eszte
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 18, 2013
Miejscowość: Jasło
Motocykl: Vn 900 Classic
VROC: 0

Post autor: eszte » czw lip 16, 2015

Ok, zacznę dochodzenie od początku i przyglądne się drążkowi, chociaż wydaje mi się że problem tkwi gdzieś w środku. Tylko poważnie myślę nad wymianą oleju. I tu znów prośba....jaki olej wlać. Lałem Motul 5100 10W40, czy ktoś z doświadczenia ma jakiś lepszy "zamiennik". Będę wdzięczny :pada: Znalazłem kiedyś na forum że Motul-a podrabiają z kiepskim skutkiem.....dla użytkowników.

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » pt lip 17, 2015

Jeżeli przed wymianą wszystko było ok, to wróć do tamtego.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Dar699
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 07, 2013
Miejscowość: Rzepin
Motocykl: VN900
VROC: 0

Post autor: Dar699 » pt lip 17, 2015

Po co przepłacać- Castrol.Mój od 7 lat w kraju i jeżdzi na Castrolu.

czarny
Posty: 287
Rejestracja: pt wrz 28, 2012
Miejscowość: STARGARD
Motocykl: HD V-ROD MUSCLE
VROC: 0

Post autor: czarny » pt lip 17, 2015

No dzisiaj kolega też zachwalal castrola

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą