Oparcie

Awatar użytkownika
michaekk
Posty: 105
Rejestracja: czw sie 28, 2014
Miejscowość: Kraków
Motocykl: KAWASAKI VULCAN 900
VROC: 0

Oparcie

Post autor: michaekk » sob lut 14, 2015

Witam!
Zakupiłem oparcie do kawasaki VN 900 z firmy Roadstyler
Mam problem z montażem...
Jeśli zamontuje ramiona oparcia na stelażu spod osłony chromowej to wtedy nie mogę połączyć oparcia z dwoma bocznymi stelażami gdyż za bardzo odstają od błotnika.
Natomiast między błotnikiem a ramą nie mam możliwości montażu gdyż przeszkadza mi śruba.
Macie jakiś pomysł?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/766 ... 0af02.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de0 ... 1e281.html

Awatar użytkownika
Jacek_VN
Posty: 2577
Rejestracja: wt maja 29, 2012
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900

Post autor: Jacek_VN » sob lut 14, 2015

Michaekk, też mam takie oparcie, byłem sprawdzić, ja mam zamontowane pomiędzy błotnikiem i ramą. Jak pamiętam to trochę zabawy było ale dałem radę. :D
Jacek_VN

Awatar użytkownika
michaekk
Posty: 105
Rejestracja: czw sie 28, 2014
Miejscowość: Kraków
Motocykl: KAWASAKI VULCAN 900
VROC: 0

Post autor: michaekk » sob lut 14, 2015

dzięki Jacku!

Awatar użytkownika
michaekk
Posty: 105
Rejestracja: czw sie 28, 2014
Miejscowość: Kraków
Motocykl: KAWASAKI VULCAN 900
VROC: 0

Post autor: michaekk » pn lut 16, 2015

Wcisnąłem ten stelaż pomiędzy ramo a błotni ale przykręcenie jednej ze śrub to jakaś masakra. Dłubałem pół godziny i nic...

kola113
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 19, 2015
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN900 2006
VROC: 0

Post autor: kola113 » czw lut 19, 2015

Cześć, oparcie super sprawa. :thumbup: Właśnie noszę się z zamiarem zakupu takiego oparcia. Poradziłeś sobie z montażem? Którymi śrubami jest montowane to oparcie do ramy? Tymi które mocują błotnik do ramy czy tymi którymi mocujemy stelaż sakw i chromowane boczki do ramy? Będę bardzo wdzięczny za udostępnienie zdjęć z montażu oraz jak to wygląda po zamontowaniu. Jeszcze jedno mnie zastanawia, czy oparcie jest odchylone do tyłu, czy jest pionowo? Mój Plecaczek jest malutki i w przypadku gdy oparcie będzie odchylone do tyłu pomiędzy mną a oparciem zmieściły by się ze 3 takie plecaki :D Z góry dzięki za pomoc. ;)

Awatar użytkownika
michaekk
Posty: 105
Rejestracja: czw sie 28, 2014
Miejscowość: Kraków
Motocykl: KAWASAKI VULCAN 900
VROC: 0

Post autor: michaekk » czw lut 19, 2015

witaj kola113
będę coś dalej działał w sobotę bo nie miałem czasu,
co do mocowania to wkładasz te uchwyty oparcia między błotnik a stelaż i przykręcasz tymi śrubami co ramo do błotnika,
ja się siłowałem żeby odkręcić te śruby którymi był przykręcony błotnik do ramy, ale dzięki WD i wysiłkowi udało się po kilkunastu minutach, ale myślałem już się ukręcą śruby bo tak trzymały
kolejnym problem jest wsadzenie tego stelaża (blaszki) pomiędzy błotnik a ramo, jest tam mało miejsca i trzeba trochę naciągnąć błotnik, z jednej strony jakoś dałem natomiast z drugiej już nie i muszę to zrobić z kimś bo samemu ciężko...problem jest też z przykręceniem jednej ze śrub - tą nad podnóżkiem dla pasażera bo nie chce prosto wejść,
co do oparcia to z tego co przymierzałem będzie raczej pionowo,
jeśli tylko będę miał zamontowane oparcie i sakwy to fotki zamieszczę na forum
PS. sakwy też będę montował jak się uporam z oparciem-nawet już zakupiłem razem ze stelażem a potem jeszcze lightbary...

Awatar użytkownika
michaekk
Posty: 105
Rejestracja: czw sie 28, 2014
Miejscowość: Kraków
Motocykl: KAWASAKI VULCAN 900
VROC: 0

Post autor: michaekk » sob lut 21, 2015

kola113 pisze:Cześć, oparcie super sprawa. :thumbup: Właśnie noszę się z zamiarem zakupu takiego oparcia. Poradziłeś sobie z montażem? Którymi śrubami jest montowane to oparcie do ramy? Tymi które mocują błotnik do ramy czy tymi którymi mocujemy stelaż sakw i chromowane boczki do ramy? Będę bardzo wdzięczny za udostępnienie zdjęć z montażu oraz jak to wygląda po zamontowaniu. Jeszcze jedno mnie zastanawia, czy oparcie jest odchylone do tyłu, czy jest pionowo? Mój Plecaczek jest malutki i w przypadku gdy oparcie będzie odchylone do tyłu pomiędzy mną a oparciem zmieściły by się ze 3 takie plecaki :D Z góry dzięki za pomoc. ;)
zamontowałem, kilka fotek poniżej...
trochę lipne ale zawsze to coś
co do montażu to podkreślam - MASAKRA, ciężko to wcisnąć samemu pomiędzy błotnik a ramo...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/80c ... b9f18.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c34 ... 9d2eb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9fe ... e7554.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e37 ... 3ba71.html

Awatar użytkownika
Jacek_VN
Posty: 2577
Rejestracja: wt maja 29, 2012
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900

Post autor: Jacek_VN » sob lut 21, 2015

:clap:
Czyli była zabawa jak u mnie :D
Super, ze się udało, a teraz :pedzi:
Jacek_VN

Laku
Posty: 76
Rejestracja: czw kwie 12, 2012
Motocykl:
VROC: 0

Post autor: Laku » pn lut 23, 2015

michaekk pisze: co do montażu to podkreślam - MASAKRA, ciężko to wcisnąć samemu pomiędzy błotnik a ramo...
To może zapytam, czy w odwrotną stronę też mam się spodziewać masakry, czy powinno pójść jak z płatka? Mam plan wymienić Roadstylera na oparcie oryginalne z bagażnikiem.

Awatar użytkownika
michaekk
Posty: 105
Rejestracja: czw sie 28, 2014
Miejscowość: Kraków
Motocykl: KAWASAKI VULCAN 900
VROC: 0

oparcie

Post autor: michaekk » pn lut 23, 2015

Laku pisze:
michaekk pisze: co do montażu to podkreślam - MASAKRA, ciężko to wcisnąć samemu pomiędzy błotnik a ramo...
To może zapytam, czy w odwrotną stronę też mam się spodziewać masakry, czy powinno pójść jak z płatka? Mam plan wymienić Roadstylera na oparcie oryginalne z bagażnikiem.
jeśli tylko śruby Ci puszczą to nie będzie problemu,
gorzej jest z montażem...

kola113
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 19, 2015
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN900 2006
VROC: 0

Post autor: kola113 » wt lut 24, 2015

Dziękuję pięknie za wszelkie informacje i zdjęcia -profeska :)
A ja już od tygodnia codziennie psikam śruby wd40 z każdej strony i dalej bez rezultatów :/ Jak Ci się udało je odkręcić? Ja już uginam klucz i obrabiam łby śrub.

Awatar użytkownika
michaekk
Posty: 105
Rejestracja: czw sie 28, 2014
Miejscowość: Kraków
Motocykl: KAWASAKI VULCAN 900
VROC: 0

oparcie

Post autor: michaekk » wt lut 24, 2015

kola113 pisze:Dziękuję pięknie za wszelkie informacje i zdjęcia -profeska :)
A ja już od tygodnia codziennie psikam śruby wd40 z każdej strony i dalej bez rezultatów :/ Jak Ci się udało je odkręcić? Ja już uginam klucz i obrabiam łby śrub.

Też psikałem WD ale powiem, że ciężko było, śrub na szczęście nie ukręciłem ani łebków, bo śruby miałem naprawdę twarde, natomiast załatwiłem dwa bity.
Musisz się przyłożyć ale wszystko z umiarem-nie wiem ile masz siły hehehe
Spróbuj raz w jedną raz w drugą stronę...
Jeśli się nie uda to niestety zostanie Ci nawiercanie śrub ...
ja miałem tak z oparciem i stelażem od niego,
jak wkręciłem śrubę do pewnego momentu to ani w jedną ani w drugą, więc pozostało nawiercenie
ważne abyś przed wkręceniem jakiejkolwiek śruby posmarował ją smarem miedzianym!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą