Chcę zostać Vulkanierem!

W dobrym tonie jest przywitać się. Krótkie charakterystyki każdego z nas.
lukasek86

Chcę zostać Vulkanierem!

Post autor: lukasek86 » pn gru 05, 2011

Cześć wszystkim, znalazłem Wasze forum i jeśli nie macie nic przeciwko, to zabawię co najmniej trochę.

Nazywam się Łukasz i pochodzę z Mazowsza. Odkąd pamiętam lubiłem jednoślady (w sumie kto nie lubił :D). W dzieciństwie zawsze się przewijała jakaś motorynka, ogar czy Javka, ale potem przyszły w życiu studia oraz inne rzeczy, więc temat na parę lat przycichł. Obecnie póki co pożyczam od taty wysłużoną CZ 175, ale pomimo tego że też coś w sobie ma, to jednak nie jest to już ta epoka, a i z niezawodnością nie najlepiej. Przyszedł czas na coś swojego!

Miałem okazję kiedyś po mieście pojeździć Hondą Shadow i strasznie mi się to doświadczenie spodobało. Zacząłem więc szukać czegoś podobnego i w miarę poznawania różnych opcji zacząłem skłaniać się ku Kawasaki, a konkretnie VN 1500. Mam nadzieję, że utwierdzicie mnie tylko w tym wyborze, a może nawet trochę pomożecie :D. Niby duża maszyna, ale uważam że uda mi się ją okiełznać, a wiem też że jeśli kupię teraz coś innego, to wulkan ucieknie mi o wiele lat do przodu, jeśli nie całkiem. Nie mogę zmieniać motorów jak rękawiczek, bo chociażby nie mam za co. Co więcej, potrzebne mi coś niezawodnego, trwałego i porządnego. Potrzebny mi motor na lata który do końca życia będzie mi się kojarzył z moją młodością, który zaniesie mnie dokąd moja dusza jeszcze czasem chce się wyrwać ;). Postawiłem na wulkana i mam nadzieję się nie pomyliłem.

Nauczony jednakże kupnem kota w worku (a mianowicie samochodu :/) wiem, że łatwo w tym kraju trafić jakichś naciągaczy. Najpierw chcę trochę więcej o tych maszynkach się dowiedzieć. I tu patrzę w Waszym kierunku :D. Forum jest duże, więc proszę o wskazanie jakichś ciekawych wątków do przeczytania. Wiem, że trochę brzmi to jak bym się lenił, ale czytam już od ponad godziny i choć znalazłem wiele ciekawych rzeczy, to nie dotyczą one jednakże mojej obecnej sytuacji. A nie wychodzi mi póki co wpisywanie w pole szukaj słów kluczowych dających oczekiwane wyniki. Miło mi będzie jeśli ktoś oprócz przywitania da mi trochę swoich osobistych rad. Interesuje mnie także jakie roczniki byście polecali (bo może niektóre mają jakieś swoje wady?), jakich cen powinienem się spodziewać i za jaki przebieg. Finansowo celuję w jakieś 10 tys. PLN. Może jest tutaj jakiś specjalny wątek gdzie można wstawić link do ogłoszenia i zapytać czy Waszym okiem nie widać już jakichś wad/kantów? Ogólnie to przyznaję szczerze, że poza dobrymi chęciami jestem zielony i chętnie przyjmę każdą Waszą pomoc.

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » pn gru 05, 2011

Witaj :D :D :D
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
Arezy
Posty: 802
Rejestracja: czw paź 07, 2010
Miejscowość: Wyszków
Motocykl: VULCAN 1600 Clasic A
VROC: 33134

Post autor: Arezy » pn gru 05, 2011

Witaj :ok:
Jak podróżować to tylko na dwóch kołach o~`o , jak polować to tylko z aparatem [o]

pink-f
Posty: 332
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Łódź
Motocykl: był EN 500C "98
VROC: 32047

Post autor: pink-f » pn gru 05, 2011

Witaj

Awatar użytkownika
Lecho
Posty: 4580
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 Classic
VROC: 32224

Post autor: Lecho » pn gru 05, 2011

lukasek86 pisze:Wiem, że trochę brzmi to jak bym się lenił, ale czytam już od ponad godziny i choć znalazłem wiele ciekawych rzeczy, to nie dotyczą one jednakże mojej obecnej sytuacji.
Są wśród nas osoby które na forum spędzają godzinę dziennie tak mniej więcej od maja 2010. Tak więc jak sam piszesz
lukasek86 pisze: jeśli nie macie nic przeciwko, to zabawię co najmniej trochę.
zabaw trochę więcej niż trochę i wszystko się poukłada. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A na razie

Witaj wśród pozytywnie zakręconych :ok:

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » wt gru 06, 2011

Witaj. :yeee: A ile ważysz ? bo 15-tka trochę waży. Upatrz sobie jakąś sztukę, może akurat w okolicy sprzedaży będzie ktoś z Vulcaneri to luknie. Na pewno Ci pomożemy i doradzimy.
Za 10 to rocznikowo nie poszalejesz, ale można trafić okazję.
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 2888
Rejestracja: pt mar 18, 2011
Miejscowość: ZIELONA GÓRA
Motocykl: VN 2000 LT "White Devil"
VROC: 33589

Post autor: Zeus » wt gru 06, 2011

Witaj :ok:
www.v-moto.pl Oryginalne części, akcesoria, oleje, filtry do Kawasaki

VROC #33589

Morela
Posty: 1573
Rejestracja: śr kwie 20, 2011
Miejscowość: Siemianowice Śl
Motocykl: w planach
VROC: 0

Post autor: Morela » wt gru 06, 2011

Witaj :ok:

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 1010
Rejestracja: pt lut 25, 2011
Miejscowość: Warszawa/Rembertów
Motocykl: VN900 był EN 500C1 '96
VROC: 33392

Post autor: Goblin » wt gru 06, 2011

Witka :ok:
Dziś trwa życie jedyne jakiego możemy być pewni, więc cieszmy się dopóki trwa.

Awatar użytkownika
MarKov
Posty: 2479
Rejestracja: wt lip 06, 2010
Miejscowość: WARSZAWA
Motocykl: VN 1700 CLASSIC TOURER
VROC: 27362

Post autor: MarKov » wt gru 06, 2011

lewa :ok: :motorynka:
MarKov
VN 1700 Classic Tourer
VN 900 Classic (był)

VROC # 27362

Awatar użytkownika
fitter
Posty: 3035
Rejestracja: pn lut 14, 2011
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: VN900LT '10
VROC: 33352

Post autor: fitter » wt gru 06, 2011

Witaj :ok:
Zdaje się, że w dziale "sprzedam" wciąż jest aktualne ogłoszenie Sheriffa nt. jego 1,5 - tylko, że to trochę więcej niż 10...
Życie nie powinno być podróżą do grobu, której celem jest dowiezienie atrakcyjnych i dobrze zachowanych zwłok. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć narąbany w trzy dupy, krzycząc: "ALE TO BYŁA JAZDA!"

marekfg
Posty: 436
Rejestracja: śr lut 09, 2011
Miejscowość: Szamotuły
Motocykl: HD Electra Ultra Classic
VROC: 0

Post autor: marekfg » wt gru 06, 2011

Siemka - powitać Kolegę poetę :D Nie jestem przekonany czy za dychę trafisz VN 1500 godnego zaufania który spełni Twoje oczekiwania względem niezawodności, ale VN 800 przy odrobinie szczęścia już pewnie tak. Przymierz się do kilku modeli VN a twój zad nieomylnie wskaże Ci właściwą drogę do szczęścia :D
"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem"

Idź pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci..

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 3249
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Warszawa-Wilanów
Motocykl: VN 1500 Nomad, VN 2000 Diablo Black
VROC: 25311

Post autor: Piotr » wt gru 06, 2011

Witaj :yeee:
Szukaj motocykla od 2003 roku jeżeli ma to być VN 1500 ale z tym budżetem może być ciężko.
VROC#25311

--- www.v-moto.pl części ,akcesoria, oleje, filtry... do VN-ów ---

http://www.steelrosesmcsouthside.pl

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » wt gru 06, 2011

Witaj.

szpunt
Posty: 95
Rejestracja: pn maja 16, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: EN500 B2
VROC: 0

Post autor: szpunt » wt gru 06, 2011

Witaj, jeśli szukasz czegoś niezawodnego to na twoim miejscu z tym budżetem zszedł bym z pojemnością np. do 800 (ale faktycznie motocykl jest mniejszy). Moim zdaniem pewniak w takim budżecie i to ładnie ubrany to by była 500 wersja C. One wielkością i sylwetką są zbliżone do 800.

Jaco
Posty: 1755
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 800A
VROC: 32563

Post autor: Jaco » wt gru 06, 2011

Witaj :yeee:

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 4160
Rejestracja: ndz lip 17, 2011
Miejscowość: Tychy
Motocykl: VN 1600 Nomad "Phantom"
VROC: 34475

Post autor: Robson » wt gru 06, 2011

Powitać !
Jestem tu, bo wierzę, że emocje są siłą życia...
Nie jestem odpowiedzialny za emocje odbiorcy... To jego sprawa.

Awatar użytkownika
man-x
Posty: 1148
Rejestracja: ndz gru 19, 2010
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN 2000 LIMITED - TAMU
VROC: 0

Post autor: man-x » wt gru 06, 2011

Witaj!
Koledzy już pisali - za taką kwotę będzie ciężko, ale możliwe.
Mieszkasz niedaleko W-wy i to dobrze bo tam więcej śmiga Vulcaneiros - łatwiej o poradę.
Szukaj, przebieraj, a jak będziesz potrzebował pomocy przy "sfinalizowaniu" daj znac.
Ja swojego "szukałem rok".
Powodzenia :ok:

Awatar użytkownika
Sheriff
Posty: 1254
Rejestracja: pt cze 11, 2010
Miejscowość: Koog aan de Zaan
Motocykl: Versys 1000 GT
VROC: 30486

Post autor: Sheriff » wt gru 06, 2011

Witaj kolego co się tyczy czytania forum to wykaż trochę pokory cóż innego można robić w długie zimowe wieczory niż oddawać się ciekawej literaturze? Odpowiedzi podane na tacy nie dają satysfakcji wierz mi!
Zaś w przypadku zakupu motocykla to w Polsce sytuacja poprawiła się trochę, ceny spadły ale nie jest aż tak dobrze by za 10 kawałków kupić dobrego Vulcana a już na pewno nie 1500. 15 może tak ale ta musi pochodzić od kogoś naprawdę zaufanego gdyż są to motocykle które nierzadko mają przejechane ponad 100tys a wtedy to kupujesz już skarbonkę nie motocykl. Owocnych poszukiwań życzę na pewno na tym forum znajdziesz w nich pomoc.

Awatar użytkownika
Szczotka
Posty: 446
Rejestracja: sob maja 21, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: Honda VTX 1800C
VROC: 0

Post autor: Szczotka » wt gru 06, 2011

Sie ma :D
tak jak koledzy wcześniej pisali, poszukaj 800-ki na początek, lżejszy odrobinę i mniejszy, łatwiej opanujesz, a i za 10 tyś. znajdziesz coś fajnego dla siebie.
Pojeździsz ze dwa sezony i wtedy zamienisz na cuś większego, mocniejszego, a przez dwa lata dozbierasz różnicę.
Pozdrawiam
__
Marcin

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 52 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 52 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą