Wyciek oleju z pod śruby w cylindrze z lewej strony

Awatar użytkownika
Kamilvulcan800
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 23, 2023
Motocykl:

Wyciek oleju z pod śruby w cylindrze z lewej strony

Post autor: Kamilvulcan800 » wt maja 23, 2023

Witam serdecznie mam nielada problem zakupiłem vn 800 classic jest to mój pierwszy motor i zauważyłem że z pod śruby w cylindrze przednim z lewej strony zaczął wyciekać olej. Oczywiście zaciekawiło mnie to i chciałem sprawdzić może nie dokręcone coś jest ale owa śruba nie tyle nie była dokręcona tylko ma uszkodzony gwint i to ten w cylindrze.moje pytanie co to jest za śruba i czy ktoś miał już taki problem i wie jak z nim się uporać. Z góry dzięki za pomoc. Dodatkowo zamieszczam zdjęcie na którym widać tą śrubę.
Obrazek

Awatar użytkownika
wladl
Posty: 221
Rejestracja: czw lip 25, 2019
Miejscowość: Legnica
Motocykl: vn 800

Re: Wyciek oleju z pod śruby w cylindrze z lewej strony

Post autor: wladl » śr maja 24, 2023

Jest to element napinacza łańcuszka rozrządu. Na rysunku w linku widać jak to jest zrobione.
https://sklepmoto46.pl/kawasaki/diagram ... stensioner
...mam na motocyklu gniazdo do zapalniczki, czy ktoś zatem wie gdzie można kupić motocyklową popielniczkę ?..

Awatar użytkownika
Kamilvulcan800
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 23, 2023
Motocykl:

Re: Wyciek oleju z pod śruby w cylindrze z lewej strony

Post autor: Kamilvulcan800 » śr maja 24, 2023

Ok dzięki za informacje czyli czeka mnie wymiana napinacza. A pytanie czy taka wymiana napinacza wiąże się z wyjmowaniem silnika z ramy czy jest możliwość zrobienia tego bez takiego zabiegu?

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Wyciek oleju z pod śruby w cylindrze z lewej strony

Post autor: artix » ndz cze 11, 2023

Niestety dobranie się do napinacza wiąże się ze ściągnięciem głowicy, a nie zrobisz tego bez wyciągnięcia silnika. Napinacz jest montowany od środka głowicy, nakrętka wkręca się w jego korpus. Idąc na skróty, jeżeli łańcuszek rozrządu nie hałasuje, silnik nie potrzebuje wymiany jakiś gratów, to możesz iść na skróty i uszczelnić śrubę... silikonem. Warunek, to pewność, że gwint wytrzyma dokręcanie, a nakrętka nie wyleci gdzieś w trasie, bo to byłaby tragedia. Nie wykręcałbym całej śruby, tylko poluzował na tyle (2mm), żeby odtłuścić podkładkę oraz nakrętkę, czarny lub szary silikon, dokręcić, wytrzeć i może się uda. Cały manewr na własną odpowiedzialność oczywiście, nie namawiam do złego.

Awatar użytkownika
Kamilvulcan800
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 23, 2023
Motocykl:

Re: Wyciek oleju z pod śruby w cylindrze z lewej strony

Post autor: Kamilvulcan800 » śr cze 14, 2023

No właśnie udało mi się na dzień dzisiejszy uszczelnić to ale i tak po sezonie postaram się to ogarnąć żeby nie jeździć z duszą na ramieniu.Dzieki za pomoc temat zamknięty.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą