Krzywa rama - co dalej?

Pendejo
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 07, 2014
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN800B
VROC: 0

Krzywa rama - co dalej?

Post autor: Pendejo » pt wrz 02, 2016

Cześć,
niestety miałem wypadek vulcanem i uderzyłem przodem w vivaro :(

Moto ma uszkodzone przednie zawieszenie i chłodnicę. Podejrzewam niestety że rama mogła ucierpieć stąd moje pytanie czy ktoś zna jakiś warsztat w Poznaniu i okolicach, który jest w stanie sprawdzić ramę pod kątem zmian geometrii i spawów?

Druga sprawa jeśli okaże się, że rama jest do wymiany polecacie zamawiać nówkę? (ok. 5k pln o ile pamiętam) Ramy kupowane w serwisie mają nabite numery czy nabija mi stare przy zamówieniu?
Czy może lepiej zlecić wykonanie (taniej niż nowa, ale komplikacje w urzędach).

Używki wolałbym nie brać bo nie wiadomo co się kupi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt wrz 02, 2016

Główka ramy oryginalnie ma porządne spawy, więc jak uderzyłeś centralnie to raczej całą siłę przyjęły lagi, żeby uszkodzić te spawy to raczej musiałbyś tak przyp.....że przednie koło znalazło by się w miejscu silnika...
najbliżej masz chyba GW http://www.moto-kos.pl/5,kontakt.html
w Bielsku jest dość chwalona firma TECROL, ale kawał drogi chyba, że wysyłka gołej ramy kurierem ;)

Pustelnik
Posty: 301
Rejestracja: sob cze 30, 2012
Miejscowość: Zawiercie
Motocykl: vulcan 1500-A13 '99r, Aprilia RSV1000R
VROC: 35092

Post autor: Pustelnik » pt wrz 02, 2016

Polecam również gości z Bielska. Prostują ramy bardzo profesjonalnie. Dostajesz naprawioną ramę z wydrukiem z pomiarów po naprawie. Jeśli wyślesz im ramę i nie wymaga prostowania to płacisz tylko za sprawdzenie. Najlepiej zadzwonić i porozmawiać z właścicielem (chyba Tomek ma na imię. Znalazłem też telefon: 602241793) Powie Ci co musisz przysłać. Zapewne będzie to rama z półką i lagami. Pomiary robią w specjalnej klatce. Koszt prostowania ramy z tego co pamiętam to około 800 zł. Kumpel robił u nich kilka ram łącznie z kratownicówką z Ducati. Zajmują się też odbudową zawieszeń. Mnie dotaczali i wspawywali nową sztycę w półkę trzymającą lagi. Zrobili to idealnie. Są też producentem lag do motocykli.
Komar3->Jawa350->ETZ250x2->Kawasaki GPZ550-> dwadzieścia lat przerwy-> Zipp chopper 50/72 (przez miesiąc)->Dniepr MT10-36 (z koszem)->Vulcan 1500+Aprilia RSV1000R

Pendejo
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 07, 2014
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN800B
VROC: 0

Post autor: Pendejo » ndz wrz 04, 2016

Moto wygląda tak:
Obrazek

Jak się na żywo moto ogląda to widać w miejscu gdzie rama jest skręcana przy lince sprzęgła z prawej strony, że lakier jest uszkodzony jakby się rama odkształciła lekko. Stąd moje obawy.
Możliwe że tylko się naprężyła i wróciła do poprzedniego kształtu ale wolę mieć pewność.

Awatar użytkownika
Jaszyn
Posty: 951
Rejestracja: ndz mar 10, 2013
Miejscowość: Sz-o / podlaskie
Motocykl: Kawasaki VN 1600 A2, Yamaha FJR 1300
VROC: 0

Post autor: Jaszyn » ndz wrz 04, 2016

Najsłabszy element ramy znajduje się pod siedzeniem .

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: Wulbi » pt wrz 09, 2016

A ja widziałem pogięte ramy pod bakiem i tam słyszałem że najczęsciej zwijają się w harmonijkę ,co innego wygięta na bok nie idzie tego zobaczyć gołym okiem ,no chyba że fes jest przestawiona.
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

Awatar użytkownika
Lecho
Posty: 4575
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 Classic
VROC: 32224

Post autor: Lecho » pt wrz 16, 2016

A ja słyszałem, że Vulcany mają słabe lagi i dlatego są wdzięczne w naprawach, bo lecą lagi, a nie ramy.
:ok:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 5 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 5 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą