odpalanie w zimę motocykla

wojtasvn750
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 10, 2012
Miejscowość: przemyśl
Motocykl: vn750
VROC: 0

odpalanie w zimę motocykla

Post autor: wojtasvn750 » pn gru 10, 2012

znowu jak to w zimie pytanie ktore kazdy juz zna przepalac czy nie przepaic moto zima czy jest to potrzebne czy moze zbedne? dodam ze tzymam moto w nieogrzewanym garazu? I akumulator zabieram do domu
Ostatnio zmieniony pn gru 10, 2012 przez wojtasvn750, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » pn gru 10, 2012

Na ten temat to parę książek napisano na tym forum, oj nie chce się szukać :!!!: . Przeważa pogląd żeby nie palić, chyba że jest na tyle ciepło, że można trochę polatać, jeśli masz go odpalić na chwilę i zgasić to lepiej sobie odpuść. Bateria do domu, konserwacja, oraz w miarę możliwości odciążenie opon - to klucz do sukcesu wiosną. :)
A tak przy okazji - na forum jest powitalnia - może parę słów o sobie? Łatwiej wtedy się rozmawia. Oczywiście przymus to nie jest. ;)
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Awatar użytkownika
Lacik
Posty: 2139
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Sosnowiec
Motocykl: VN2000 Limited, FJR1300
VROC: 33363

Post autor: Lacik » pn gru 10, 2012

http://www.vulcaneria.pl/viewtopic.php? ... sc&start=0
calkiem niedawno dodany temat o zimie, poczytaj, wywnioskuj i modl sie o jak najszybszy powrot ciepla.
A odpowiedz tak przy okazji... nie, nie odpalamy.

zmieniam tez temat na bardziej czytelny, bo póżniej wlasnie nie mozna nic znalezc.
Ihaaaa VN750 -> VN1600 Mean Streak -> VN2000 Limited, FJR1300, Hayabusa

Awatar użytkownika
Shepherd
Posty: 1886
Rejestracja: czw mar 31, 2011
Miejscowość: LOP
Motocykl: VN2000 "syn"
VROC: 0

Post autor: Shepherd » pn gru 10, 2012

Góral pisze:Oczywiście przymus to nie jest.
Ale jak każdy człowiek gdy zaczyna rozmowę z obcymi to mówi dzień dobry, taki jest zwyczaj tego forum wiec o nim pamiętajmy.

Zero złośliwości z mojej strony :scrach:
BRATERSTWO, HONOR, SOLIDARNOŚĆ WEWNĄTRZKLUBOWA I SZACUNEK DLA BARW

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » wt gru 11, 2012

Mój znajomy z B-B woli zamiast odpalać moto na te 30-40 minut co i tak Ci niczego nie da poza koniecznością nowych świeczek na wiosnę, siadać na moto z mocnym drinem w dłoni i byle do wiosny :D HEJ

bartazzz
Posty: 317
Rejestracja: śr paź 27, 2010
Miejscowość: KOSZALIN
Motocykl: moto vacante...
VROC: 0

Post autor: bartazzz » wt gru 11, 2012

ja tez się powstrzymałem, ale za to podładowałem aku i spędziłem upojne chwile ze szmatka i pasta w ręku. Wrażenia bezcenne :D
Obrazek

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » wt gru 11, 2012

bartazzz pisze:upojne chwile ze szmatka i pasta
Pamiętaj, że lakier i chromy mają skończoną grubość. :rotfl22: :rotfl22:

:yeee:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » wt gru 11, 2012

Mój :pedzi: usilnie stał na oponach gotowy do wyjazdu w zeszłą niedzielę do DD, ale lipa -8 stopni to nie teges, tak czy inaczej już przymierzam się do wymiany oleju, regulacji zaworów, zmiany kierunków, może tylnej lapmy, oparcia i takie tam zimowe bajery, jak juz będzie gotowy do polerki i snu to szmatka pasta piwo muza grzejnik i WIO :D

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » wt gru 11, 2012

Shepherd pisze:
Góral pisze:Oczywiście przymus to nie jest.
Ale jak każdy człowiek gdy zaczyna rozmowę z obcymi to mówi dzień dobry, taki jest zwyczaj tego forum wiec o nim pamiętajmy.

Zero złośliwości z mojej strony :scrach:

Jak zdąży się przywitać przed 10 postem to będzie lepszy od Ciebie Shepherd :D

Oczywiście z mojej strony też zero złośliwości :ok:
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Awatar użytkownika
bodzio61
Posty: 92
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: szczecin
Motocykl: kawasaki vn800 clasic97r
VROC: 0

Post autor: bodzio61 » wt gru 11, 2012

Bez potrzeby nie odpalamy,,, acu raz w miesiącu podładować ,,popatrzeć ,,pogłaskać i czekać na leprze dni,,,vałki nie lubią krótkich rozruchów,,,pozdrawiam b61.

bartazzz
Posty: 317
Rejestracja: śr paź 27, 2010
Miejscowość: KOSZALIN
Motocykl: moto vacante...
VROC: 0

Post autor: bartazzz » wt gru 11, 2012

mirad pisze:
bartazzz pisze:upojne chwile ze szmatka i pasta
Pamiętaj, że lakier i chromy mają skończoną grubość. :rotfl22: :rotfl22:

:yeee:
na szczęście lakier zabezpieczyłem woskiem na mokro :D

Awatar użytkownika
Anazar
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 18, 2011
Miejscowość: Świebodzin
Motocykl: VN700
VROC: 15090

Post autor: Anazar » czw gru 27, 2012

Lacik pisze:wywnioskuj i modl sie o jak najszybszy powrot ciepla.
A odpowiedz tak przy okazji... nie, nie odpalamy.
to nie odpalajcie :oki:

Postaw samochód na około pół roku i potem odpal… nie dość że od nieużywania korozja szybciej gryzie to wiele elementów ulega zastaniu. Po zastaniu (nie odpalaniu) czasami niektóre elementy w autkach i moto trzeba zmienić (linki, elementy sprężynujące, elementy układu hamulcowego), a gdyby przepalać (ruszyć moto) to problemu nie ma.
Podstawa to przepalanie do czasu pełnego nagrzania (uważać bo na postoju można przegrzać), a nie tylko odpalić i zgasić. Pomieszać przy tym dźwigienkami i biegami itd. Zwykle płyny do moto jak olej (10W/40) czy płyn chłodniczy mają zakres pracy od -25st.C
… jak się trzyma moto „w mieszkaniu” przez całą zimę w pokojowej temperaturze… to „nie odpalaj”… niech wydech ci od środka zerdzewieje i niech z paliwa na skutek postoju w całym układzie wytrąci się woda i wszelkie możliwe osady :-)
AMEN.

Awatar użytkownika
Lacik
Posty: 2139
Rejestracja: wt sie 10, 2010
Miejscowość: Sosnowiec
Motocykl: VN2000 Limited, FJR1300
VROC: 33363

Post autor: Lacik » czw gru 27, 2012

Anazar jaki związek widzisz pomiedzy przepalaniem moto ( rozumiem ze na postoju),a działania elementów układu hamulcowego, linek itd.? chociąz pisałes o aucie, no ale przykład podałeś do ustosunkowania się co do motocykla.
Natomiast co do reszty, tzn. przepalania w zime. Są dwie szkoły, odpalac, albo nie.
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że padają te same argumenty dla dwóch różnych sytuacji ( chodzi mi o np rdzewienie wydechu które podałeś za przykład :mrgreen: ). Taka sama sytuacja jest np. czy wymieniać olej przed zimą, czy na wiosnę.
Większość osób zaleca nie odpalanie przez okres zimowy, tak samo jak sugerują wymianę oleju na wiosnę. Ale jest też jakaś grupa osób która uważa na odwrót. Kto ma rację, trudno powiedzieć. Każdego motocykle jeżdżą i odpalają. A który się szybciej zużyje, to chyba temat nie do ogarnięcia, gdyż jest za dużo czynników wpływających na żywotność motocykla.

Ja nie odpalam, inni nie odpalają i nic nie rdzewieje. inni odpalają i też pewno nić nie rdzewieje :ok:

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » pt gru 28, 2012

A ja dzisiaj odpalę albo nie odpalę :scrach: :mrgreen:
Zobaczę jaki będę miał nastrój :rotfl22: :rotfl22:

A tak na poważnie, jak odpalam zimą to w domu wyją alarmy CO, a jak nie odpalam to nie wyją. Ponadto pies wyje, żona coś krzyczy a dzieci mają radochę :D
Poradzcie co może być nie tak :D :D :ok:
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » pt gru 28, 2012

Zombie pisze: jak odpalam zimą to w domu wyją alarmy CO, a jak nie odpalam to nie wyją. Ponadto pies wyje, żona coś krzyczy a dzieci mają radochę :D
Poradzcie co może być nie tak :D :D :ok:


:hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
Lecho
Posty: 4574
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 Classic
VROC: 32224

Post autor: Lecho » pt gru 28, 2012

Pierwsze dwie zimy nie odpalałem i na wiosnę pierwsze wyjazdy z garażu były na przyczepce. Następne zimy odpalałem i nadal odpalam przy każdej odwilży (namarznięty silnik w czasie odwilży jest cały mokry). Grzeję do dwukrotnego załączenia się wentylatora, trochę pomieszam skrzynią biegów, "przejadę" w powietrzu ze 3km i gaszę. Nie wiem czy przez to rdzewieje, ale vulcanik jest po "manewrach" suchy i cieplutki.
I oczywiście wiosną wyjeżdża o własnych siłach.
Każdy robi jak uważa.
Wiem jedno, przykrywanie motocykla w nieogrzewanym garażu jest dużym błędem. W czasie odwilży robi się pod pokrowcem prawdziwa kiszonka.
:ok:

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt gru 28, 2012

Ja odpalałem skuter przez jedna zimę to na wiosnę się wkur...i sprzedałem :D
Racja szkoły są dwie dlatego już się naczytałem na forach o "zima-motocykl" i więcej nie czytam, tak czy inaczej już niedługo wymieniam olej to trzeba będzie przepalić , potem regulacja zaworów i znów przepalenie także będzie dobrze :ok:.
Ja moto nie zakrywałem za to zrobiłem sobie w garażu foliową zasłonę od sufitu do podłogi i za nią stoi sobie moto nie kurzy się pewnie i mniej wilgoci dochodzi, a i mam tam sporo miejsca na "remonty" garaż dogrzewam sobie silnikiem z samochodu zawsze po dłuższej trasie jak silnik gorący to otwieram maskę na noc i już mam ogrzewanie garażu za darmochę :D
Przy ostatnich mrozach miałem w garażu jakieś +7, teraz jest +11 :ok:
A teraz pozdrowienia po eskimosku - "Byle do wiosny" :hah:

Awatar użytkownika
Shepherd
Posty: 1886
Rejestracja: czw mar 31, 2011
Miejscowość: LOP
Motocykl: VN2000 "syn"
VROC: 0

Post autor: Shepherd » pt gru 28, 2012

MUKA pisze: Shepherd napisał/a:
Góral napisał/a:
Oczywiście przymus to nie jest.


Ale jak każdy człowiek gdy zaczyna rozmowę z obcymi to mówi dzień dobry, taki jest zwyczaj tego forum wiec o nim pamiętajmy.

Zero złośliwości z mojej strony



Jak zdąży się przywitać przed 10 postem to będzie lepszy od Ciebie Shepherd

Oczywiście z mojej strony też zero złośliwości
Muka No to mnie upilnowałeś :ok:

Dobra nie spamuje już,
BRATERSTWO, HONOR, SOLIDARNOŚĆ WEWNĄTRZKLUBOWA I SZACUNEK DLA BARW

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » sob gru 29, 2012

Ja również odpalam co jakieś 2-3 tygodnie, trzymam moto w nieogrzewanej hali garażowej pod blokiem gdzie w zimie zawsze jest na +, hala ma 60m długości, więc mogę jeździć tam i z powrotem, aż włączy się wiatrak, a czujniki CO nie włączą alarmu.

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » ndz gru 30, 2012

Regularnie staram się zimą przestawić co jakiś czas motocykl, żeby opon nie odkształcić. Aku się grzeje i ładuje w domu, więc odpalać nie ma jak. Ale jak już odpalam to tylko po to (26.12.2012r.):
Obrazek
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą