nie chce palic

nikomedes
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 10, 2012
Miejscowość: Łomża
Motocykl: Kawasaki Vn 750
VROC: 0

nie chce palic

Post autor: nikomedes » ndz paź 14, 2012

Mam taka sprawe wyciagam dzis mojego vn 750 i nie chce palic akumulator jest nowy 2 dni temu kupowany kontrolki sie swieca, chcialem wyciagnac rozrusznik ale jestem zultodzub w tych sprawach gdzie on jest moze szczotki sa za sniedziale co moze byc przyczyna? macie moze filmik gdzie sie znajduje przekaznik albo rozrusznik?

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » ndz paź 14, 2012

Napisz coś więcej,
Nie odpala tzn kręci kręci i nie odpala czy w ogóle nawet się nie kręci?
Wcześniej odpalał bezproblemowo czy z trudem (jak na ciepło a jak na zimno)?
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

nikomedes
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 10, 2012
Miejscowość: Łomża
Motocykl: Kawasaki Vn 750
VROC: 0

Post autor: nikomedes » ndz paź 14, 2012

troche teraz po siedzialem chyba z 4 godzinki a wiec tak pisze jestem z wyksztalcenia mechanikem ale wiecie jak to jest nie ma pracy i buduje domy z drewna ;/ ale mniej wiecej cos wiem dobra znalazlem rozrusznik wykrecam go a tam leci olej, no dobra w samochodach tak nie ma nie wiedzialem, wykrecilem patrze na krotko ten rozrusznik i dziala, znaczy ze musi mi gdzies prad uciekac, no to patrze po kablu gdzie idzie itd i doszedlem do przekaznika (elektrowlacznik rozrusznika) jakos tak mi sie wydaje i patrze za maly prad daje na rozrusznik no to wiadomo do wymiany ale mysle sobie odpale go na krutko z aku bezposrednio dam prad na rozrusznik, zalalem olej 10w 40mobila nie chcial odpalic po pewnym czasie wykrecilem swiece podgrzalem je zapalniczko bo motorek stal 2 miechy i wkrecam i spowrotem ok juz zaczol odpalac chodzil mi na ssaniu potem wylanczylem ssanie rozgrzal sie elegancko na obroty sie wkreca no i mowie to sprobuje sie przejechac wsiadam wrzucam jedyne i chce jechac a jak puszczam sprzeglo to zaczyna slabnac i nie chce jechac ;/

nikomedes
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 10, 2012
Miejscowość: Łomża
Motocykl: Kawasaki Vn 750
VROC: 0

Post autor: nikomedes » ndz paź 14, 2012

a i czy wczesniej odpalal no to znaczy odpalal juz nawet wsiadlem jade z 100m przejechalem i zgasl ;p akumulator mam slaby i zgasl no to kupilem nowy i myslalem ze bedzie ladnie a tutaj dupa;/


edit by moderator: Proszę o używanie funkcji edytuj celem dopisania czegoś do istniejącego postu opcja aktywna 30 minut a nie pisanie następnego dziękuję za dostosowanie się do prośby :D
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2012 przez nikomedes, łącznie zmieniany 1 raz.

Pustelnik
Posty: 301
Rejestracja: sob cze 30, 2012
Miejscowość: Zawiercie
Motocykl: vulcan 1500-A13 '99r, Aprilia RSV1000R
VROC: 35092

Post autor: Pustelnik » ndz paź 14, 2012

Miałem podobnie i okazało się, że mi nie odbijał wyłącznik przy bocznej stopce zapobiegający jeździe z rozłożoną stopką. Puszczałem sprzęgło a moto mi gasło.
Komar3->Jawa350->ETZ250x2->Kawasaki GPZ550-> dwadzieścia lat przerwy-> Zipp chopper 50/72 (przez miesiąc)->Dniepr MT10-36 (z koszem)->Vulcan 1500+Aprilia RSV1000R

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » pn paź 15, 2012

Co do lecącego oleju - rozrusznik jest osadzony bardzo nisko, a VN750 ma w misce 4l oleju, więc jak wyjmiesz rozrusznik to faktycznie olej wypływa i jest to normalna rzecz.

To co napisał Pustelnik - sprawdź wyłącznik przy bocznej stopce. No i generalnie elektrykę.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą