VN750 zmiana silnika

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » sob wrz 22, 2012

1. odpalasz normalnie i rozgrzewasz silnik
2. gasisz
3. zdejmujesz wszystkie 4 fajki
4. wykręcasz jedną świecę z przodu i jedną z tyłu (najlepiej te wystające)
5. wkręcasz lub dokładnie szczelnie przytykasz końcówkę testera do gniazda wyjętej świecy, kręcisz rozrusznikiem i patrzysz co wskazał tester
6. powtarzasz p.5 na drugim cylindrze

Jeżeli tester pokaże wartość prawidłową to się cieszysz :ok:
Jeżeli pokaże za mało (lub blisko dolnej granicy) to się nie cieszysz :wall: bo to oznacza że albo zawory albo pierścienie puszczają.

Jak już zmierzysz to napisz jakie wartości wskazał tester.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Goldberger
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 15, 2012
Miejscowość: Kraków
Motocykl: VN 750 VULCAN
VROC: 0

Post autor: Goldberger » ndz wrz 23, 2012

ok dzieki bardzo chlopaki:) tester juz mam zakupilem lezy w domu tylko teraz nie bedzie mnie pare dni to sie odezwe po srodzie. zrozumialem co mam zrobic jak sprawdze to daje znac. dzieki i do uslyszenia

Goldberger
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 15, 2012
Miejscowość: Kraków
Motocykl: VN 750 VULCAN
VROC: 0

Post autor: Goldberger » wt paź 02, 2012

Witajcie przepraszam ze tak dlugo to trwało ale miałem dużo spraw osobistych a później jeszcze mnie choroba rozłożyła. Tak więc sprawdziłem jak mówiliście. Rozgrzałem podpiołem i na pierwszym garze wyszło mi 10 a nawet 12 i odpalił mi. A na drugim wyszło 10. Jak wykrecilem swiece przed to byly mokre i po wszystkim bez zmian tez byly mokrawe. Tak wiec teraz czekam na kolejne wytyczne bo nie wiem co i jak zrobic. Pozdrawiam i oczekuje na pomoc

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » wt paź 02, 2012

Kompresję masz w normie - ciesz się ;)

Najzwyczajniej zalewa Ci gaziory.

Na początek najprostsze - test kranika. Opis jak to zrobić masz w tym temacie: http://www.vulcaneria.pl/viewtopic.php?t=5109
Jeżeli kranik nie będzie działał prawidłowo to wymień membrany (koszt na szczęście niewielki i wykonanie banalne - robiłem to wczoraj).
Jeżeli będzie ok to następne w kolejności do sprawdzenia będą gaźniki.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Goldberger
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 15, 2012
Miejscowość: Kraków
Motocykl: VN 750 VULCAN
VROC: 0

Post autor: Goldberger » śr paź 03, 2012

tylko teraz sie zorientowalem ze ni zdjjalem wszystkich fajek tylko po jednej na garze. To zrobi mi różnice w tescie kompresji czy nie bardzo. a co z gaznikami do robienia bedzie? i czym wytlumaczycze na jeden gar tak kuleje ewidentnie

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » śr paź 03, 2012

Zdjęcie wszystkich fajek jest po to żeby Ci przypadkiem w czasie testu nie odpalił tylko kręcił "na sucho". Na sam wynik testu nie ma to wpływu.

Jeśli chodzi o gaźniki to pewnie bęzie trzeba je dokładnie wyczyścić (w myjce ultradźwiękowej + ręcznie), rozebrać, sprawdzić i wyregulować pływaki i zaworki iglicowe, złożyć, wyregulować i zsynchronizować.

U mnie tył przestał chodzić bo się okazało że pierścienie się zjechały ale ja miałem kompresję poniżej 4Atm. U ciebie prawdopodobnie to wina gaźników.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Goldberger
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 15, 2012
Miejscowość: Kraków
Motocykl: VN 750 VULCAN
VROC: 0

Post autor: Goldberger » śr paź 03, 2012

to widze że jednak lizne mechaniki z kolegą Rudy'm:) I dobrze bo kiedyś trzeba sie nauczyć obsługi swojej pierwszej i jedynej miłości

Goldberger
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 15, 2012
Miejscowość: Kraków
Motocykl: VN 750 VULCAN
VROC: 0

Post autor: Goldberger » wt paź 23, 2012

rozbieranie i czyszczenie gaznikow przedemną. juz za niedlugo sie biore za ten temat tak jak mi doradziliscie. tylko mam jeszcze takie pytanie z czego jest blok silnika zrobiony bo mam taki troche podrapany poobijany i chcialbym go przywrocic do normalnego wizualnego stanu. tj moge to szlifowac nie wiem czy czyms wymalowac? polecacie jakas technike

Awatar użytkownika
Zdziś
Posty: 2085
Rejestracja: czw cze 24, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 NOMAD
VROC: 34481

Post autor: Zdziś » wt paź 23, 2012

Napisz do Wróbelka on robi takie rzeczy http://www.vulcaneria.pl/viewtopic.php?p=131032#131032
zdziś

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » wt paź 23, 2012

Cała "puszka" silnika czyli kartery, bloki, głowice, pokrywy są z aluminium (jakiegoś wytrzymałego stopu) i pomalowane farbą do silników.

Przywrócenie ładnego wyglądu to nie taka prosta sprawa.
Można usuwać starą farbę i malować ale nie jest to łatwe - musiałbyś rozebrać go dosłownie na kawałeczki żeby nie zamalować śrub czy jakiś ruchomych elementów i pomalować farbą do silników (ciężko taką dostać po tej stronie Odry).
Można też szlifować. Do tego potrzeba kilka gradacji papierów ściernych i past polerskich na tarczach filcowych i bawełnianych. ja sam szlifowałem sobie na lustro pokrywy od głowic bo mają w miarę prosty kształt. Bloki cylindrów, głowice czy blok silnika to już duuuużo wyższa szkoła jazdy. Wymaga doświadczenia i sprzętu więc nie opłaca się robić samemu. Minusem jest tez to że powierzchnia nie jest wtedy chroniona farbą.

Jeśli chcesz mieć wypolerowane na błysk to faktycznie skontaktuj się z Wróbelkiem - on jest specem od takich rzeczy.
jeśli chcesz malować to możesz poczytać tu: http://www.vn750.com/forum/showthread.php?t=13392
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Awatar użytkownika
Brein
Posty: 2242
Rejestracja: czw maja 06, 2010
Miejscowość: Kielce
Motocykl: Dniepr MT12
VROC: 32244

Post autor: Brein » śr paź 24, 2012

Może Ci się przydać:
http://jr_allas.tripod.com/documents/gasket_replace.htm

Pozdrawiam
Moja strona domowa: www.jacek-lukawski.pl
Ludzie dzielą się na dwie grupy: na tych, którzy "mogą coś zrobić" i na tych, którzy to zrobili.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą