Odpadł rozrusznik co robić?

Awatar użytkownika
Epin12
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012
Miejscowość: BYTOM
Motocykl: kawasaki
VROC: 0

Odpadł rozrusznik co robić?

Post autor: Epin12 » wt lip 10, 2012

siemka dla wszystkich mam nadzieję że może jest ktoś kto mi pomoże otóż mam vulcana 750 z 1986 r i niestety opadł mi rozrusznik ! szukam gdzieś jakieś urzywki w rozsądnej cenie ! może jest gdzies ktoś kto moze mi pomóc ??? pogoda jest a moto niestety stoi ! pozdro dla wszystkich i czekam na odp.


edit Brein: Proszę nazywaj następnym razem temat jak należy.
Ostatnio zmieniony śr lip 11, 2012 przez Epin12, łącznie zmieniany 2 razy.
krzysiek

Tomtoja
Posty: 23
Rejestracja: czw gru 08, 2011
Miejscowość: Mława
Motocykl: Honda Shadow Aero 750 2004
VROC: 0

Post autor: Tomtoja » wt lip 10, 2012

Moja rada oddaj do regeneracji.Zrobią Ci na cacy,będzie jak nowy i dostaniesz rok gwaracji.Jak będziesz szukał uzywki sam nie wiesz na co trafisz.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » wt lip 10, 2012

zgadzam się oddaj do regeneracji, tylko poszukaj dobrego zakładu bo tu też jest różnie, w międzyrzeczu koło B-B jest bardo chwalony zakład tego typu zdaje się Osiński.

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » wt lip 10, 2012

Epin pisał że mu odpadł, pewnie nie ma co regeneroeać. ;) W internecie nic nie znalazłeś?
Poszperaj w archiwum allegro, znajdź telefon i dzwoń do gościa, nieraz jeszcze mają części, które się nie sprzedały. :yeee:
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

starusheck
Posty: 182
Rejestracja: ndz maja 02, 2010
Miejscowość: Biskupiec
Motocykl: VN 750 '97
VROC: 32179

Re: RARTUUUUUUUUUUNKU

Post autor: starusheck » wt lip 10, 2012

Epin12 pisze:siemka dla wszystkich mam nadzieję że może jest ktoś kto mi pomoże otóż mam vulcana 750 z 1986 r i niestety opadł mi rozrusznik ! szukam gdzieś jakieś urzywki w rozsądnej cenie ! może jest gdzies ktoś kto moze mi pomóc ??? pogoda jest a moto niestety stoi ! pozdro dla wszystkich i czekam na odp

hmmmmmm "padl mi rozrusznik" to dosc szerokie pojecie. Czy to znaczy ze spalil sie komutator, jedno z uzwojen, wszystkie uzwojenia, rozpadl sie na czesci czy... po prostu "nie dziala"? Warto to oszacowac bo to dosc znaczny, badz co badz koszt. U mnie kiedy "padl rozrusznik" okazalo sie ze jest masakrycznie zasyfiony, starly soie szczotki, i "zjajowala" tuleja komutatora. Zainwestowalem po 7,5pln za kazda szczotke i dotoczenie tulei 10pln czyszczenie i wlutowanie szczotek we wlasnym zakresie :) razem 40pln.
Pozdrawiam Robert
..czy swiat wiele sie zmieni gdy z mlodych gniewnych powstana starzy wkurwieni?

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » wt lip 10, 2012

MUKA pisze:Epin pisał że mu odpadł, pewnie nie ma co regeneroeać. ;) W internecie nic nie znalazłeś?
Poszperaj w archiwum allegro, znajdź telefon i dzwoń do gościa, nieraz jeszcze mają części, które się nie sprzedały. :yeee:
Sorki Muka, Epin pisze, ze mu "opadł" ?? :D rozrusznik, cokolwiek by to znaczyło.
A na poważnie to opisz dokładniej problem, bo może być trudno cokolwiek poradzić.
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » wt lip 10, 2012

a ja tak na marginesie powiem, że powinieneś dostać bana za tytuł swojego postu. Nie dość, że "krzyczy" to i bez sensu.
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » śr lip 11, 2012

dobrze że tylko rozrusznik "opadł", jak koledzy radzą SPRECYZUJ co i jak a najlepiej zawieź do serwisu My z opisu to niewiele Ci powiemy a człek w serwisie zobaczy i powie: "osz kur...coś pan tym pole orał ?", albo "spoko 2 dni i będzie jak nowy, z półroczną gwarancją"

bartazzz
Posty: 317
Rejestracja: śr paź 27, 2010
Miejscowość: KOSZALIN
Motocykl: moto vacante...
VROC: 0

Post autor: bartazzz » śr lip 11, 2012

może trzeba dokręcić :D

Awatar użytkownika
Epin12
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012
Miejscowość: BYTOM
Motocykl: kawasaki
VROC: 0

Post autor: Epin12 » czw lip 12, 2012

sorki za literówkę !!! nie odpadł tylko padł !!! miesiąc temu były robione szczotki i wszystko było ok a teraz znowu powtórka z rozrywki chodzi o to ze na zimnym pali bez problemu a na ciepłym nie moze obrócić ! dodam ze aku mam nówkę ! aaaaa i elektryk mierzył napięcie przy rozruchu no i stwierdził że spada za bardzo bo aż do 8,8 v ładowanie tez jest ok ( 13.9) piszecie że do regeneracji oki ja jestem z okolic katowic wiec pytam gdzie szukac takiego serwisu ?
krzysiek

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » czw lip 12, 2012

http://www.firmy.net/czesci-samochodowe ... WCZVZ.html
od tego gościa kupowałem kiedys skuter :ok: wiem że miał w serwiso-sklepie tego od groma

Awatar użytkownika
Epin12
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012
Miejscowość: BYTOM
Motocykl: kawasaki
VROC: 0

Post autor: Epin12 » czw lip 12, 2012

oki dzieki jestem z bytomia to mam blisko i podskocze tam !pzdr :ok:
krzysiek

starusheck
Posty: 182
Rejestracja: ndz maja 02, 2010
Miejscowość: Biskupiec
Motocykl: VN 750 '97
VROC: 32179

Post autor: starusheck » czw lip 12, 2012

Epin12 pisze:sorki za literówkę !!! nie odpadł tylko padł !!! miesiąc temu były robione szczotki i wszystko było ok a teraz znowu powtórka z rozrywki chodzi o to ze na zimnym pali bez problemu a na ciepłym nie moze obrócić ! dodam ze aku mam nówkę ! aaaaa i elektryk mierzył napięcie przy rozruchu no i stwierdził że spada za bardzo bo aż do 8,8 v ładowanie tez jest ok ( 13.9) piszecie że do regeneracji oki ja jestem z okolic katowic wiec pytam gdzie szukac takiego serwisu ?

Juz o tym bylo na forum. Zdarza sie tak ze tuleja sie robi jajowata i dotyka stojana, w zwiazku z czym traci prad "masuje" ;) .Widac slady na komutatorze, polowa blyszczy polowa matowa. Mialem dokladnie takie same objawy, spadek napiecia do 6v nie krecil.
Polecam cierpliwosc przydaje sie.
Pozdrawiam Robert
..czy swiat wiele sie zmieni gdy z mlodych gniewnych powstana starzy wkurwieni?

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » czw lip 12, 2012

:) Oddaj do regeneracji i git jesteś ze śląska i masz problem gdzie jest taki zakład :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą