VN700 muli - pomocy

Szeli
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2012
Miejscowość: Radom
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

VN700 muli - pomocy

Post autor: Szeli » pn lip 02, 2012

Witam. Od razu zaznaczę że jestem tu nowy i dopiero powoli ogarniam :)

Mam Vulaca z 85' i pewien dziwny problem, a mianowicie:

Moto na biegu 4 i 5 po wejściu na wyższe obroty, zdjęciu reki z gazu i ponownym jego dodaniu zamiast wkręcać się od razu dostaje tzw ''muła'' i dopiero po chwili zaczyna pracować jak trzeba. Jaka może być tego przyczyna? Gaźniki miałem regulowane/czyszczone na początku sezonu, świece wymieniane w porzednim sezonie. Moto pali (chociaż gdy rozgrzany gorzej), jeździ ale właśnie to takie ''mulenie się'' jest strasznie upierdliwe. Z góry dzięki za jakieś wskazówki.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2012 przez Szeli, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » pn lip 02, 2012

Szeli pisze:Witam. Od razu zaznaczę że jestem tu nowy i dopiero powoli ogarniam :)

Mam Vulaca z 85' i pewien dziwny problem, a mianowicie:

Moto na biegu 4 i 5 po wejściu na wyższe obroty, zdjęciu reki z gazu i ponownym jego dodaniu zamiast wkręcać się od razu dostaje tzw ''muła'' i dopiero po chwili zaczyna pracować jak trzeba. Jaka może być tego przyczyna? Gaźniki miałem regulowane/czyszczone na początku sezonu, świece wymieniane w porzednim sezonie. Moto pali (chociaż gdy rozgrzany gorzej), jeździ ale właśnie to takie ''mulenie się'' jest strasznie upierdliwe. Z góry dzięki za jakieś wskazówki.
Pozdrawiam
Może i miałeś czyszczone ale to jest problem z gaźnikami, pewno z mieszanką

Szeli
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2012
Miejscowość: Radom
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Post autor: Szeli » pn lip 02, 2012

''Może i miałeś czyszczone ale to jest problem z gaźnikami, pewno z mieszanką''

A cos wiecej na ten temat?

Awatar użytkownika
Brein
Posty: 2242
Rejestracja: czw maja 06, 2010
Miejscowość: Kielce
Motocykl: Dniepr MT12
VROC: 32244

Post autor: Brein » śr lip 04, 2012

Wydzieliłem powyższe z innego tematu.
Moja strona domowa: www.jacek-lukawski.pl
Ludzie dzielą się na dwie grupy: na tych, którzy "mogą coś zrobić" i na tych, którzy to zrobili.

Szeli
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2012
Miejscowość: Radom
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Post autor: Szeli » czw lip 05, 2012

Ok. A wracając do gaźników wziął bym sie za to sam gdybym tylko się lepiej znal :) bo nei chce czegoś spitolić żeby potem nie być na siebie złym.
:pedzi: :pedzi: :pedzi: :pedzi: :pedzi:

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » czw lip 05, 2012

Szeli wierz mi że lepiej być złym na siebie niż na mechaniora, który jeszcze wziął za to pieniądze.
Przemyśł sprawę. Jakbyś potrzebował serwisówki to pisz na PW. W niej znajdziesz informacje jak wyjąć gaźniki, co, gdzie i jak sprawdzić, wyregulować itp. A jakbyś miał jakieś dodatkowe pytania to pisz na forum.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Szeli
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2012
Miejscowość: Radom
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Post autor: Szeli » ndz lip 08, 2012

Ok. Zobaczymy co da się zrobić :) dzięki :) :pedzi:

Szeli
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2012
Miejscowość: Radom
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Post autor: Szeli » czw lip 12, 2012

Witam. No i wczoraj spotkała mnie przykra niespodzianka z moim Vulcanem. Jadąc jakieś 120-140km/h coś chrupnęło w silniku i zrobiło dziurę w deklu - tym z lewej strony. Dziura na tyle wielka że z silnika bardzo szybko wydostał się olej. Moto zgasiłem po chwili a kilka kolejnych chwil później odpaliłem aby sprawdzić czy silnik pracuje. No i pracował, bez problemu odpalił, tylko jakaś część w nim lekko chrobotała więc go już nie męczyłem. Moto szczęśliwie pomógł mi odtransportować do domu kumpel. A teraz czeka mnie chyba wyciąganie silnika. A raczej chyba na pewno. Aczkolwiek dzisiaj nie mam do tego już siły więc odkręcę sam dekiel może będzie coś więcej widać co się stało. Bo na razie to nie mam pojęcia co to mogło być bo moto z tą dziurą i chlapiącym olejem zrobiłem chyba jakiś kilometr dwa zanim się zorientowałem co jest grane. No to chyba tyle co chciałem powiedzieć i na najbliższy czas niestety odpadam z jazdy. Niemniej jednak w ramach możliwości Postaram się go wskrzesić. No to chyba tyle na ten temat, Pozdrawiam. :pedzi: LwG

Trufel

Post autor: Trufel » czw lip 12, 2012

uuuuuuuu moje wyrazy współczucia :( :( :( ale wytłumacz mi , po cos go odpalał skoro wiedziałeś że w silniku nie mam już oleju , nie pomyślałeś , że możesz go w ten sposób zabić ??

daj znać co i jak pozdrawiam

Szeli
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2012
Miejscowość: Radom
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Post autor: Szeli » czw lip 12, 2012

Nie no było jeszcze dwa :pedzi: litry gdy go odpaliłem po raz ostatni bo dziura jest nei na samym dole tylko wyżej czyli całkiem sporo. Jak by był suchy to bym tak w zyciu nie zrobił. Na dnaich bede wyciągał silnik mam nadzięję że sie nei pogubię z kablami. Pozddrawiam

Andy
Posty: 2540
Rejestracja: czw maja 03, 2012
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 700, VN 1600 Nomad
VROC: 34888

Post autor: Andy » czw lip 12, 2012

Wyrazy... Trzymaj się i nie daj się.. :ok:
Teraz już wiem, czym wolność jest...
Zawsze patrz na jasną stronę życia...

Szeli
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2012
Miejscowość: Radom
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Post autor: Szeli » sob lip 14, 2012

Witam. Silnik wyjęty (z pomocą kumpla) :pedzi: i przyczyna awarii odnaleziona. Powiem więcej. Myślałem że o coś z rozrządem może ale rozrząd jest bardzo ładny co mnie niezmiernie cieszy.

http://zapodaj.net/5a6cfb4eb0c4a.jpg.html

A teraz do sedna. Przyczyną wyrwania dziury w deklu było odkręcenie się śruby na kole zębatym z tym elementem wyważającym. Ktoś pewnie kiedyś tam majstrował i nie dokręcił, bo nie chce mi się wierzyć ze tak po prostu odkręciło się samo z siebie. Chociaż w sumie to wszystko jest możliwe.

http://zapodaj.net/bdc240606a7eb.jpg.html

Dekiel dam do spawacza w poniedziałek. Potrzebuję natomiast tych gumowych elementów które zaznaczyłem na foto gdyż te które są całe są w marnym stanie a jedno czy dwa się rozleciały w trakcie całego zajścia.

http://zapodaj.net/4db7a1a2c4e39.jpg.html

Mam nadzieję że jakoś poskładam moto i będzie wszytsko działało :)

Szeli
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2012
Miejscowość: Radom
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Post autor: Szeli » ndz lip 15, 2012

A dokladnie to chodzi mi o gumy do koła balansera czy jak to zwią patryzłem ale na allegro nic nie ma. W sumie to ta sruba od tego tez by się przydała bo tamta po odkręceniu sie jest troche poszarpana. Z góry dzięki za jakieś namiary na te częsci. :dance: :dance: :dance:

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » ndz lip 15, 2012

Na allegro raczej nie znajdziesz. Chyba że znajdziesz jakiegoś sprzedawcę który ma duzo części do VN700/750 i zapytasz go bezpośrednio - może będzie miał.

A jak nie używki to zostaje serwis Kawasaki. Z tego co znalazłem w necie to chodzą po ok 6,5-7,5 EUR / szt.

Te okrągłe mają numer katalogowy 92075-1747, a "gwiazdkowe" 92075-1748.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Szeli
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2012
Miejscowość: Radom
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Post autor: Szeli » pn lip 16, 2012

dzieki. Jak narazie w jednym ze sklepów internetowcyh znalazłem ale ceny mają takie że szkdoa gadac, bo przykładowo za jedną częsć wołają 48zł to jest jakies chore bo w dwóch sklepach angielskich znalazłem tą samą część za 1,5 funta i w kolejnym za ok 5 dolarówczyli jakies -8zł - 20zł. Jeśli nic nie znajdę trzeba bedzie to zamówić zza granicy bo jak patrzę na te 48zł i te dajmy to o 8zł to się nóż w kieszeni otwiera. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą