odpowietrzenie układu chłodzenia vn 750 `89

Śliwek81
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 17, 2012
Miejscowość: Warszawa/Mońki
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

odpowietrzenie układu chłodzenia vn 750 `89

Post autor: Śliwek81 » sob cze 30, 2012

Witam,
zrobiło się cieplej i zaczęło mi wyganiać płyn ze zbiorniczka wyrównawczego i układu (przy dużym zagrzaniu tak maks do pół litra), wskazówka podchodziła w pobliże czerwonego pola. Niby można jeździć ale przy dzisiejszych upałach wolałbym żeby wszystko grało.

Zmieniłem płyn, odpowietrzyłem według instrukcji ale jak odkręcę odpowietrznik i ściskam przewód dolny od chłodnicy to jest jeszcze powietrze (już po nagrzaniu silnika). płyn w chłodnicy jest pod korek a w zbiorniczku 3/4. W jakim położeniu powinna znajdować się wskazówka temperatury po zagrzaniu i przy jakim położeniu powinien włączyć się wentylator ??? wentylator sprawdzałem działa, oczyściłem też złącza bo były mega zaśniedziałe. POMOCY PLIZZZ.
Michał "Śliwek" Śliwiński

starusheck
Posty: 182
Rejestracja: ndz maja 02, 2010
Miejscowość: Biskupiec
Motocykl: VN 750 '97
VROC: 32179

Re: odpowietrzenie układu chłodzenia vn 750 `89

Post autor: starusheck » sob cze 30, 2012

Śliwek81 pisze:Witam,
zrobiło się cieplej i zaczęło mi wyganiać płyn ze zbiorniczka wyrównawczego i układu (przy dużym zagrzaniu tak maks do pół litra), wskazówka podchodziła w pobliże czerwonego pola. Niby można jeździć ale przy dzisiejszych upałach wolałbym żeby wszystko grało.

Zmieniłem płyn, odpowietrzyłem według instrukcji ale jak odkręcę odpowietrznik i ściskam przewód dolny od chłodnicy to jest jeszcze powietrze (już po nagrzaniu silnika). płyn w chłodnicy jest pod korek a w zbiorniczku 3/4. W jakim położeniu powinna znajdować się wskazówka temperatury po zagrzaniu i przy jakim położeniu powinien włączyć się wentylator ??? wentylator sprawdzałem działa, oczyściłem też złącza bo były mega zaśniedziałe. POMOCY PLIZZZ.
hmmmm termostat? W czasie jazdy rzadko zdarza mi sie by jakos dramatycznie podskakiwala mi temperatura. Na postoju po jezdzie i owszem. Skoro skacze tak szybko wyglada jakby chodzilo po malym obiegu. Kiedy jeszcze dzialal termowlacznik, wiatrak odpalal sie po przekroczeniu "pionu" przez wskaznik. Teraz po zepsuciu odpalam recznie.
Ale warto poczekac na opinie zawodowcow, bo ja jestem amator/zapaleniec :P
Pozdrawiam Robert
..czy swiat wiele sie zmieni gdy z mlodych gniewnych powstana starzy wkurwieni?

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » sob cze 30, 2012

W mojej 750-ce wiatrak włącza się gdy wskazówka dojdzie tak gdzieś do połowy, a dokładnie do tego symbolu temperatury na wskaźniku, podczas jazdy, teraz w upale wskazówka stoi 2-3 mm przed tym znaczkiem, ale gdy wjeżdżam w miasto(korki, swiatła) to wzrasta i zatrzymuje się 1-2mm przed ostatnią kreska(przed czerwonym polem) wtedy wentylator też się włącza. Sam zastanawiam się czy to dobrze, że wskazowka tak wysoko podchodzi. Zastanawiam się nad wywaleniem termostatu, ale o opinię prosiłbym doświadczonych posiadaczy 750-tek. :wall:

Śliwek81
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 17, 2012
Miejscowość: Warszawa/Mońki
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Śliwek81 » ndz lip 01, 2012

p dzisiejszym dniu stwierdzam że chyba termostat nie otwiera się do końca czasem włącza wiatrak czasem nie. Pewnie chodzi na małym obiegu i rzadziej na duzym temu gotuje i nie chlodzi jak należy:( sprawdzę i dam znać.
pozdrawiam
Michał "Śliwek" Śliwiński

Szeli
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2012
Miejscowość: Radom
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Post autor: Szeli » czw lip 12, 2012

Witam. Ja w swojej mam dodatkowy włącznik wiatraka zrobiony (przez poprzedniego właściciela) i mogę włączyć nawet gdy tempeatura jest dosyc niska. Ale tak poza tym to i tak sam załacza się stosunkowo daleko od czerwonej kreski. Pozdro :pedzi:

Śliwek81
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 17, 2012
Miejscowość: Warszawa/Mońki
Motocykl: Kawasaki Vulcan 750
VROC: 0

Post autor: Śliwek81 » pt lip 13, 2012

czyli de facto wystarczy że zamontuję sobie przełącznik który zamknie mi zamiast czujnika obwód elektryczny i będzie git.
Dzięki za info i pozdrawiam
Michał "Śliwek" Śliwiński

KARUZO8
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 15, 2012
Miejscowość: MIEDZIANA GÓRA
Motocykl: KAWASAKI vulkan vn15
VROC: 0

Post autor: KARUZO8 » ndz lip 15, 2012

Witam myślę że nie zaszkodzi jak wygotujesz termostat w wodzie z octem to spowoduje że zejdą z niego wszystkie nieczystości oraz ocenisz czy wtedy otwiera się na maksa pozatym warto przyjżeć się drożności chłodnicy bo nanic otwarcie termostatu jak niema przepływu przez lamele w chłodnicy jeśli wszystko będzie Ok niema prawa się grzać Natomiast dodatkowy włącznik wentylatora bo taki umnie występuje wpiołem za wsuwką do czujnika który daje impuls i przez klawiszowy przełącznik połączyłem z masą a umieściłem go w plastikowej osłonie pomiędzy zbiornikiem a przednim widelcem przykrywającym z lewej strony cewkę ... :szlifierka:
KARUZO 8

Rav
Posty: 1908
Rejestracja: pt cze 22, 2012
Miejscowość: Kielce
Motocykl: VN 800 Classic=> R1100RT
VROC: 0

Post autor: Rav » ndz lip 15, 2012

Witam Brać Motocyklową, chiałbym się Was poradzić w kwestii właściwej temperatury plynu, kilka postów wcześniej opisałem jak zachowuje się wskazówka temperatury na moim zegarze, czy to są prawidłowe wskazania? Dodam, że wywaliłem termostat i jest tak samo. Proszę o pomoc doświadczonych posiadaczy 750 i z góry dziękuję.

starusheck
Posty: 182
Rejestracja: ndz maja 02, 2010
Miejscowość: Biskupiec
Motocykl: VN 750 '97
VROC: 32179

Post autor: starusheck » pn lip 16, 2012

Rav pisze:Witam Brać Motocyklową, chiałbym się Was poradzić w kwestii właściwej temperatury plynu, kilka postów wcześniej opisałem jak zachowuje się wskazówka temperatury na moim zegarze, czy to są prawidłowe wskazania? Dodam, że wywaliłem termostat i jest tak samo. Proszę o pomoc doświadczonych posiadaczy 750 i z góry dziękuję.
Termostat nie wlacza wentylatora. Robi to termowlacznik w dolnym narozniku chlodnicy. Termostat tylko otwiera obieg cieczy chlodzacej na chlodnice, dopiero jak ona nie wyrabia wlaca sie wentylator. Nie wiem dokladnie ale powinien pracowac w zakresie 87 - 95 oC. Czyli wlacza wentylator przy 95 a wylacza przy 87. Moze temperatury sa ciut inne ale zasada taka. Generalnie ja tez olalem termowlacznik i zainstalowalem wlacznik reczny. Nie bede juz sie tym zajmowal ;)
Pozdrawiam Robert
..czy swiat wiele sie zmieni gdy z mlodych gniewnych powstana starzy wkurwieni?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą

  • Iza (52)
  • Marmon (56)
  • Motofun (55)
  • Onufry (59)
  • aniulka708 (35)
  • michal26sie (37)