vn 750 nie odpala

Faworit
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 31, 2011
Miejscowość: Karczew
Motocykl: vn 750
VROC: 0

Post autor: Faworit » wt cze 12, 2012

Mielonka – urwana korba, wał, tłok cylinder, karter, przewody olejowe nawet nie sprawdzałem głowicy, bo już nie ma sensu. Zaletą sprzedawanego silnika jest to, że jest jeszcze w motorze i nawet odpala ( bardzo ciężko), można posłuchać czy jeszcze cos nie puka, ale jest dalej wielką zagadką – oddaloną o 350km!!!

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » wt cze 12, 2012

Z tego co wiem to w Łodzi są dwa "szroty" zajmujące się motocyklami i maja duzo Vulcanów. Jeden z nich to PHU VMAX (czy jakos tak), drugiego nie pamiętam, ale obba wystawiaja się na Allegro i mają sporo do VN750.
Chłopaki działają tak, że ściągają kilka egzemplarzy, składaja jeden jeżdżący dobrze a to co zostało i jest sprawne puszczają na części.
Spróbuj się nimi dogadać - może poskładaja Ci kompletny silnik.
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » wt cze 12, 2012

Wolfik pisze:Witam Wszystkich, jestem tu nowy i mam nadzieję że często będę tu bywał :)
a chciałem napisać coś na temat "przewijania" altka.
...więc zadzwoniłem do tegoż pana który się tym zajmuje i spytałem czy robił takie impulsatory(altek), pan powiedział że tak. Spytałem jaką daje mi gwarancję że nie padnie mi za jakiś czas bo jest problem z jego wymianą i żę pracuje to w wysokich temperaturach i w oleju...., a on na to że napewno dłużej niż oryginalny, ponieważ przezwja takie żeczy specjalnym drutem o grubości izolacji 0,8mm gdzie oryginalne mają izolację 0,2mm, przez co izolacja szybciej się wypala.
Dziś odpaliłem wkońcu motór i jak narazie ładuje :P
Sorki ale grubość izolacji drutu 0,8 mm daje izolowany drut 1,6 mm - "bez drutu" - tylko samej izolacji. Albo Pan naopowiadał idiotyzmów, albo cóś źle zrozumiałeś.
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Wolfik
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 17, 2012
Miejscowość: Białe Błota
Motocykl: Kawasaki VN 750
VROC: 0

Post autor: Wolfik » śr lip 18, 2012

Dosman pisze:
Wolfik pisze:Witam Wszystkich, jestem tu nowy i mam nadzieję że często będę tu bywał :)


pozdrawiam
Białe Błota koło Barcina czy Bydgoszczy??
Koło Bydgoszczy :)
komar
motorynka
wska
mz251
wsk
gazela
shl M11
VN 750

Wolfik
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 17, 2012
Miejscowość: Białe Błota
Motocykl: Kawasaki VN 750
VROC: 0

Post autor: Wolfik » śr lip 18, 2012

Góral pisze:
Wolfik pisze:Witam Wszystkich, jestem tu nowy i mam nadzieję że często będę tu bywał :)
a chciałem napisać coś na temat "przewijania" altka.
...więc zadzwoniłem do tegoż pana który się tym zajmuje i spytałem czy robił takie impulsatory(altek), pan powiedział że tak. Spytałem jaką daje mi gwarancję że nie padnie mi za jakiś czas bo jest problem z jego wymianą i żę pracuje to w wysokich temperaturach i w oleju...., a on na to że napewno dłużej niż oryginalny, ponieważ przezwja takie żeczy specjalnym drutem o grubości izolacji 0,8mm gdzie oryginalne mają izolację 0,2mm, przez co izolacja szybciej się wypala.
Dziś odpaliłem wkońcu motór i jak narazie ładuje :P
Sorki ale grubość izolacji drutu 0,8 mm daje izolowany drut 1,6 mm - "bez drutu" - tylko samej izolacji. Albo Pan naopowiadał idiotyzmów, albo cóś źle zrozumiałeś.
Prawdę kolega pisze. Faktycznie grubość samej izolacji to było by 1,6mm + drut (nie wiem ile) załóżmy 0,5 , 0,6mm dało by ponad 2mm a takim ciężko by było wszystko upchnąć. Wychodzi na to że oryginalny ma 0,1mm a ten co nawija 0,4mm.
Jeśli chcesz to podjadę do gościa i podpytam się dokładnie :)
komar
motorynka
wska
mz251
wsk
gazela
shl M11
VN 750

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 1080
Rejestracja: pn kwie 26, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN750
VROC: 29537

Post autor: Rudy » pn wrz 03, 2012

Po ostatnich perypetiach z wyciekiem w okolicach uszczelki głowicy rozebrałem wszystko jeszcze raz (po raz piąty) głowice zawiozłem do sprawdzenia szczelności, czyszczenia w myjce ultradźwiękowej, splanowania przylgni (bloki tez splanowałem) i przy okazji wymiany uszczelniaczy w zaworach. Po złożeniu wszystkiego do kupy okazało się że cieknie z tego małego fikuśnego otworku w głowicy. Myślałem że się popłaczę... ale od czego jest net... Znalazłem info że ten otworek służy do odprowadzania wody z tulei wokół gniazda świecy i jak puści jej oring to wtedy przepuszcza olej. Wymieniłem oringi iii.........

TAA DAA !! !!

Odpala z palca na zimno i na ciepło, chodzi jak trzeba i nie cieknie :hurra: :hurra:

Teraz tylko wymiana kapciuszków, przegląd, trochę kosmetyki i można zaczynać sezon ;)
Mechanika - to takie większe klocki Lego
----------
III

WOJTAS31vn
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 16, 2012
Miejscowość: Przemyśl
Motocykl: vn750
VROC: 0

Post autor: WOJTAS31vn » wt wrz 04, 2012

Rudy chyba sezon zimowy :hah: a ja czekam na części uszczelki itp może na wszystkich świętych pojadę moto hehhe

Awatar użytkownika
Brein
Posty: 2242
Rejestracja: czw maja 06, 2010
Miejscowość: Kielce
Motocykl: Dniepr MT12
VROC: 32244

Post autor: Brein » czw wrz 06, 2012

Nie wierzę... Rudy w końcu wyjedzie z garażu...
Za daleko mam więc proszę o zdjęcia!!! toż to wiekopomna chwila :ok:
Moja strona domowa: www.jacek-lukawski.pl
Ludzie dzielą się na dwie grupy: na tych, którzy "mogą coś zrobić" i na tych, którzy to zrobili.

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » czw wrz 06, 2012

Ło masz... To dlatego w 100lycy malują trawę?
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » czw wrz 13, 2012

Jestem w szoku, to i tak niemożliwe :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą