Potrzebna opinia, zanim kupię- Vulcan Classic

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Potrzebna opinia, zanim kupię- Vulcan Classic

Post autor: Kubrick » wt maja 15, 2012

http://www.moto-top.pl/motocykle/kawasa ... c,478.html

Hej, co powiecie na to?
Posłuchałam, posiedziałam i się nakręciłam. :) Proszę o pomoc, jeśli ktoś wyrazi chęć.
Zależy mi na czasie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » wt maja 15, 2012

Motocykl wygląda jak poezja, natomiast cena jak na mój gust troszkę za wysoka. Pamiętaj iż będziesz go musiała doposażyć, koniecznie gmole - to dla Twego bezpieczeństwa, fajne są lightbary - przy okazji poprawiają widoczność motonga czyli tez trochę bezpieczeństwo, no i oczywiście w miarę gustu i finansów reszta. Tak że maszyna wyjdzie co najmniej ze 20 koła a to trochę dużo. Przebieg 5 tys. km to rewelacja, o ile jest prawdziwy, a to różnie, wynikałoby że jeździł 500 km rocznie. Oczywiście istnieje możliwość, że gość kupił go "dla szpanu", bo koledzy mają, a później nie miał czasu jeździć, ale... Całkiem niedawno Ruda kupiła od Anki z Gdańska "perełkę" - też vn 800 classic, ale 4 lata młodszy, full wypasiony i poniżej 15 koła. Sam się nad nim zastanawiałem, ale był to motong "zrobiony" przez kobietę, dla kobiety i nie bardzo do mnie pasił, a szkoda byłoby go psuć ponownymi przeróbkami.
No chyba, że kasa ma mniejsze znaczenie a jest to miłość od pierwszego wejrzenia.
Tak miałem ze swoim Francem - zobaczyłem i jak Danusia z Krzyżaków "mój ci on". :mrgreen:
PS. Poproś kogoś z okolicy z doświadczeniem na vulcanach nie go koniecznie obejrzy na żywo
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Awatar użytkownika
Hawir
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 14, 2012
Miejscowość: Wielkopolska
Motocykl: VN1600 Nomad
VROC: 34825

Post autor: Hawir » wt maja 15, 2012

Motong wygląda jak nowy ale jak wspomniał "przedpiszca" cena jest troszkę pojechana.
Za prawie tą kasę kupiłem swojego Nomada 1600 2006 rok z przebiegiem 13tys.
Ale jeśli jest kasa i to miłość od pierwszego wejrzenia to cóż :):) miłość kosztuje.
Myślę ,że musisz się jeszcze porozglądać albo zbić gościa o co najmniej 3-4 koła.

Trzymam kciuki
Nieważne czym byle przed siebie. Szerokości wszystkim.

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » wt maja 15, 2012

Cena do małej negocjacji .Za dobre moto trzeba zapłacic tak jak to jest na zachodzie, ponieważ u nas jak zwykle w dobrym tonie jest mówić jak tanio się kupiło, a milczy się jak badziew za te pieniadze kupi.Motocykl bardzo ładny ,stan wizualny super ,dobrze świadczy o całości.A jeszcze co do ceny to cena wystawiona .jak znam życie to ta w czasie tranzakcji będzie niższa .

Pozadrawiam.

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » wt maja 15, 2012

Mam świadomość, ze cena wysoka, ale tez kupuje w salonie, a nie 'przy ulicy'. Oni daja gwarancje. Poza tym jesli chodzi o sprzęt, to maja bardzo dobra opinię. Jak dla mnie to on wlasnie juz jest wyposażony, jedynie to gmole na wszelki wypadek. Niestety, z cena bedzie problem, bo oni raczej nie spuszcząja, a poza tym to ja kompletnie nie umiem sie targować. :-( troche mi do niego brakuje, ale mam skąd wziąć. Właściciel powiedział, ze jak nie wierzę w przebieg, to moge przyjechać z mechanikiem- to chyba dobry znak, ze jest pewny swego. Cena dużą, ale ja wlasnie wole na początku dac wiecej, niż potem dokladac. Grr chyba ze źle mysle. Przecież pewności i tak nigdy nie ma, zwłaszcza jesli sie jest laikiem. Kwestia szczęścia czasem. :-) co robić???

Rikardo
Posty: 80
Rejestracja: czw kwie 12, 2012
Miejscowość: Jarosław
Motocykl: VN 900 classic
VROC: 0

Post autor: Rikardo » wt maja 15, 2012

Kubrick pisze:Mam świadomość, ze cena wysoka, ale tez kupuje w salonie, a nie 'przy ulicy'. Oni daja gwarancje. Poza tym jesli chodzi o sprzęt, to maja bardzo dobra opinię. Jak dla mnie to on wlasnie juz jest wyposażony, jedynie to gmole na wszelki wypadek. Niestety, z cena bedzie problem, bo oni raczej nie spuszcząja, a poza tym to ja kompletnie nie umiem sie targować. :-( troche mi do niego brakuje, ale mam skąd wziąć. Właściciel powiedział, ze jak nie wierzę w przebieg, to moge przyjechać z mechanikiem- to chyba dobry znak, ze jest pewny swego. Cena dużą, ale ja wlasnie wole na początku dac wiecej, niż potem dokladac. Grr chyba ze źle mysle. Przecież pewności i tak nigdy nie ma, zwłaszcza jesli sie jest laikiem. Kwestia szczęścia czasem. :-) co robić???
Chromy wydaja się być w bardzo dobrym stanie wręcz idealnym a to ważne. Czasem warto zapłacić więcej i cieszyć się jazdą niż robić kapitalki. Jak ci spasował to próbuj wynegocjować dobrą cenę i bierz.

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » wt maja 15, 2012

:) Ładny egzemplarz , tylko z ceny zbić :ok:

marekfg
Posty: 436
Rejestracja: śr lut 09, 2011
Miejscowość: Szamotuły
Motocykl: HD Electra Ultra Classic
VROC: 0

Post autor: marekfg » wt maja 15, 2012

Ładny ładny, ale zgadzam się z Hawirem - za taką kasę można kupić coś ciekawszego. Tym bardziej jeśli cena jest jak to piszesz nie do zbicia... Jeśli masz tyle kasy, to poszukaj np. w modelu 900 - jak by nie było to nowsza konstrukcja.
Powodzenia :D
"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem"

Idź pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci..

Awatar użytkownika
Mars
Posty: 656
Rejestracja: pt lis 25, 2011
Miejscowość: Świecie k/ Bydg.
Motocykl: VN 900 classic 2008r.
VROC: 34646

Post autor: Mars » wt maja 15, 2012

Dokładnie- negocjuj cenę ( weź dobrego negocjatora- nikt nie każe tego robić tobie! ). Swoją 900-kę kupiłem za 19,6 kzł z 2008 r. i oryginalnym przebiegiem potwierdzonym w ASO wynoszącym 3 kkm. Ten z linka to jest poprzedni model- nowszy ma już wtrysk, napęd na pasek, wyświetlacz, zegarek itp. Nie napalaj się, bo przepłacisz. Po swojego Vulcana pojechałem 300 km w zimie i mimo tego, że mi to odradzano ( bo " na pewno będzie coś nie tak" ), to trafiłem "szóstkę w totka". Życzę ci takiej "szóstki w totka" przy poszukiwaniu motocykla. Ten egzemplarz jest wyceniony zbyt wysoko. Jednak: twoje pieniądze- twój wybór.
Pozdrawiam!
Mars
ZHDK A Rh "-"
HDK ZDZN

Tedi
Posty: 38
Rejestracja: wt kwie 17, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Kawasaki VN 900 VULCAN CLASSIC
VROC: 0

Post autor: Tedi » wt maja 15, 2012

Ja za VN 900 2009 r dałem nie całe 19 tyś i też mi się wydaje że drogo za tą 800.
Co do reszty sorry nie będę się wypowiadał bo jeszcze zbyt mało sie znam jako świeżo upieczony motocyklista.
ps. Ładnie się prezentuje ale fotki upiększają

Kurcze chciałem wstawić na forum foto mojego ale nie bardzo wiem jak nie udało mi się.

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » wt maja 15, 2012

Fotki wiem, ale ja go na zywo widzialam i wyglada tak samo. Znaczy mi sie bardzo wizualnie podoba. Wiem ze drogo, ale cena chyba jest tez podbita wyposazeniem ( a itak musialabym dokupic kufry, stelaze pod to). POza tym gwarancja - pol roku. Nigdzie "przy ulicy" tego nie dostane, a wydaje mi sie ze to tez argument za. Wiem ze moja kasa itp, ale boje sie ze sie napalilam, i dlatego szukam jeszcze porad.
Nie chce kupowac przy ulicy bo wydaje mi sie (zaznaczam - wydaje mi sie) to jednak wieksza loteria. A oni to firma z doswiadczeniem, no i pozytywnymi opiniami jesli chodzi o sprzet - opiniami, ktorych szukalam osobiscie u osob, ktore moto u nich kupily, nie tylko na forach. Dlatego mysle ze moze warto teraz ainwestowac, zeby potem nie dokladac.

Poogladalam teraz jeszcze allegro z ciekawosci. faktycznie mozna kupic VN 900 z nowszego rocznika. Tylko szczerze mowiac, wizualnie ten mi sie bardzo podoba, 900 juz nie bardzo.

Awatar użytkownika
Sheriff
Posty: 1254
Rejestracja: pt cze 11, 2010
Miejscowość: Koog aan de Zaan
Motocykl: Versys 1000 GT
VROC: 30486

Post autor: Sheriff » śr maja 16, 2012

Co tu dożo pisać Ty już chyba podjąłeś decyzję :ok: A moto jest w super stanie tylko cena istotnie jak na mój gust wysoka ale jeśli Tobie odpowiada? Rozważ jeszcze kupno w tej samej cenie VN 1500 Classic wyglądają bardzo podobnie a zawsze to mocniejszy silnik.

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » śr maja 16, 2012

No wlasnie chyba podjęłam i tego sie boje. Szukam teraz kogoś z krakowa kto sie zna i by ze mna podjechał. Bo jednak tak głupio kupic bez mechanika. :-)

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » śr maja 16, 2012

tak się zastanawiam czy ta gwarancja pół roczna jest coś warta, z doświadczenia handlowego wiem że wszelkie gwarancje mają tyle * * * że tak naprawdę jak przychodzi co do czego to zostaje tylko słowo gwarancja, moto wygląda nieźle ale ta cena faktycznie ciut ciut duża, niedawno widziałem VN 800 (nie zdążyłem go kupić) z przebiegiem 11 tyś, stan naprawdę idealny wizualnie chromy, fele, lakier, rama jak nóweczka za niecałe 13 tyś, co prawda był "goły", ale dodatki nie są aż tak drogie jak ja sam wcześniej sądziłem. Czy kupisz tego czy innego to życzę samej radochy z jazdy i oby z żadnych gwarancji nie trzeba było korzystać.
:motorynka:

marekfg
Posty: 436
Rejestracja: śr lut 09, 2011
Miejscowość: Szamotuły
Motocykl: HD Electra Ultra Classic
VROC: 0

Post autor: marekfg » śr maja 16, 2012

No, jak 900 Ci się nie podoba to znaczy że koniec świata chyba faktycznie nastąpi jeszcze tego roku :D
Ale nie poddawaj się tak łatwo, spójrz na link poniżej - znam właściciela, widziałem się z nim dzisiaj. Moto jest przemalowane na czarno bo miało odpryski na lakierze (szczególnie na przednim błotniku), ma już filtr powietrza i ogólnie brak tylko wydechów, więc sumując wszystko - byłby motong jak ta lala i za mniejszą kasę.
Ale oczywiście - kto bogatemu zabroni... :D

http://otomoto.pl/kawasaki-vn-1500-l5-v ... 67261.html
"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem"

Idź pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci..

Awatar użytkownika
Sheriff
Posty: 1254
Rejestracja: pt cze 11, 2010
Miejscowość: Koog aan de Zaan
Motocykl: Versys 1000 GT
VROC: 30486

Post autor: Sheriff » śr maja 16, 2012

Co by Ci wszyscy pisali jeśli Ci się podoba kupuj i już! Mnie tez jak się coś spodoba to pozamiatane...

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » śr maja 16, 2012

No to ja dodam trochę na temat tych dodatków.
1.Szyba Dakota 800 pln (komplet z mocowaniem )
2.Light bary 300 pln
3.Gmol przód 1000 pln ( kwasówka )
4.Manetki podgrzewane 300 pln (Daytona )
5.Osłona chłodnicy 200 pln ( kwasaówka )
6.Podesty 2x 300 pln (standard )
7.Gmole tył +podparcie sakw 4oo pln
8.Oparcie pasażera 600 pln
9.Wydechy akcesoryjne (Kaliński 1500pln ) Bez db kilerów ( 300 pln )
10,Rola bagażowa + sakwy 1500 pln.( skóra licowa)

Po zliczeniu mamy 7200 pln ,a to nie wszystko ,więc nie bagatelizujmy dodatków bo i tak czeka nas ich kupno.

Pozdrawiam . :ok:
Ostatnio zmieniony śr maja 16, 2012 przez jurekawasaki, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kubrick
Posty: 189
Rejestracja: wt maja 15, 2012
Miejscowość: Krk
Motocykl: Kawasaki VN 800 CL
VROC: 0

Post autor: Kubrick » śr maja 16, 2012

Hej. Dzieki za wszystkie porady. Zwlaszcza te "jak Ci sie spodobal to kupuj". ;) Wzielam mechanika, powiedzial, ze przyjechal zeby sie czepiac, no ale nie ma czego. To byl ten brakujacy 1%, ktory mnie przekonal. Temat do zamkniecia, zaliczka poszla.

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » śr maja 16, 2012

No to super :)

Awatar użytkownika
mirad
Posty: 2071
Rejestracja: pn maja 31, 2010
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: VN 2000 Classic
VROC: 32433

Post autor: mirad » śr maja 16, 2012

Ładny motorek.

Szerokości !!

:yeee:
Od V2 lepsze może być tylko V8!
FUCK FUEL ECONOMY !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 22 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 22 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą