Oferta – jedyna taka, ważna do 30.09.2022 r.

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1100
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Oferta – jedyna taka, ważna do 30.09.2022 r.

Post autor: Tex66 » ndz lip 31, 2022

17 Instrukcji Serwisowych dla 17 modeli Kawasaki Vulcan jak na załączonym zdjęciu. Instrukcje są w języku polskim i zapisane w PDF (wszystko poukładane), z możliwością edycji (kopiowanie tekstu, i zdjęć, drukowanie, wyodrębnianie całych stron) oraz wyszukiwania całych fraz/zwrotów w teksie uzależnione jest jedynie od posiadanego programu do przeglądania i edycji dokumentów PDF.
Żadnych haseł blokujących dostęp do edycji i podpisów – np. Tex66.
Wielkość to około 340Mb.
Obrazek

Mając trochę czasu, wszystkie przetłumaczyłem ponownie z większą starannością i przy wykorzystaniu innych/lepszych programów (jeden z nich to Readiris 22 – po jego użyciu instrukcja jest gotowa do tłumaczenia) niż te które podawałem tu:
viewtopic.php?f=1&t=14675&hilit
Dodatkowo kilka przetłumaczonych Instrukcji Właściciela (OWNER'S MANUAL):
Te instrukcje to niecałe 45Mb i są również w PDF.
Obrazek

Oferta tylko i wyłącznie jako całość, żadnych pojedynczych instrukcji.
Odbiór jednej jedynej (1 egz.) płyty CD z instrukcjami - do ustalenia. Na miejscu moja prezentacja przetłumaczonych instrukcji na płycie, ich stanu, ilości oraz że wszystko się otwiera (każda instrukcja oddzielnie).
Żadnego wrzucania do sieci i żadnych linków i wysyłania żadnej pojedynczej instrukcji na e-mail.
Tylko poważna i sensowna propozycja za całość.
Żadne inne Forum motocyklowe w Polsce, żadna społeczność innej marki motocykli japońskich (Suzuki, Honda, Yamaha) i innych też, nie ma i mieć nie będzie tak bogatej bibliografii w języku polskim.
Oferta ważna tylko do 30.09.2022 r., więcej się już nie powtórzy, dla mnie to była jedynie zabawa z ich tłumaczeniem.

P.S.
Ktoś może powiedzieć, że są nieprzydatne, skoro można je przeglądać z jednoczesnym tłumaczeniem online oraz że wszystkie interesujące nas dane/informacje można znaleźć w sieci.
No to tylko jeden przykład chęci (niechęci) korzystania z Instrukcji Serwisowej oraz posiłkowaniem się wątpliwą wiedzą znalezioną w Internecie.
Można i tak.
Obrazek
Tex66

Awatar użytkownika
Mars
Posty: 654
Rejestracja: pt lis 25, 2011
Miejscowość: Świecie k/ Bydg.
Motocykl: VN 900 classic 2008r.
VROC: 34646

Re: Oferta – jedyna taka, ważna do 30.09.2022 r.

Post autor: Mars » czw sie 04, 2022

Rozumiem, że chodzi o "poważną i sensowną" cenę za płytę z instrukcjami? Jeśli masz jakąś ustaloną, to poproszę info na pw.
ZHDK A Rh "-"
HDK ZDZN

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1100
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Oferta – jedyna taka, ważna do 30.09.2022 r.

Post autor: Tex66 » czw sie 04, 2022

Mars,
Odpowiem tu.
Tak, chodzi o „poważną i sensowną” propozycję a ustalonej kwoty nie mam, bądźmy jednak poważni, wiem, że nikt nie przetłumaczył nawet jednej Instrukcji Serwisowej a my mówimy o 17 instrukcjach (razem to 8500 stron) przetłumaczonych i sformatowanych.

Również w związku z pytaniami na PW:
- „jaki jest ich koszt?”;
- „ile za instrukcje?”;
- „jaka cena za SM?”

Odpowiadam:
- Nie wiem, jak to wszystko realnie samemu wycenić, dlatego napisałem, że oczkuję propozycji od zainteresowanych, ile dla kogoś mogą być one warte.
Mogę się tylko domyślać, jaki byłby przypuszczalnie przybliżony koszt tłumaczenia samego tekstu tylko jednej jedynej instrukcji serwisowej mającej około 600-700 stron w biurze tłumaczeń?
Możliwe, że coś koło tego:
viewtopic.php?f=1&t=15405
Czy podjęliby się tłumaczenia jednej takiej instrukcji wraz z formatowaniem, czy wszystkich instrukcji i sformatowania stron zgodnie z oryginałem i ile czasu trwałoby to?
- Pewnie nie przyjęliby takiego zlecenia.
Czy moja wycena powinna być rzędu: 1/2, 1/3, 1/4, 1/5, 1/10 a może 1/25 kwoty jaką prawdopodobnie trzeba byłoby zapłacić w biurze tłumaczeń, którego pewnie by się nie podjęli wraz z formatowaniem?
Jeżeli 1/25 – to, czyli co, wszystkie instrukcje w cenie około jednej tłumaczonej w biurze tłumaczeń, czy to jeszcze dalej cena niedorzeczna?
Coś jest tyle warte, ile ktoś jest skłonny za to zapłacić, dlatego, tak jak napisałem wyżej, nie wiem jak to wycenić.
Instrukcje Serwisowe to około 8500 stron, Instrukcje Właściciela to prawie 2500 stron. Strony sformatowane, opisy przy zdjęciach i schematach, wszystko jak w oryginalnej instrukcji.

- Zaczekam więc do 30.09.2022 r.(tak kończę sezon motocyklowy 2022), padnie jakaś rzeczowa propozycja to dobrze, nie padnie – to nie padnie.
Nie robiłem tego dla zarobku i nic odsprzedawać nie muszę, dla mnie to była tylko zabawa w chwili wolnej z ich tłumaczeniem, sposobem, który sam wymyśliłem.
Na pewno za darmo nic już nie będzie chociaż był inny zamiar, ale ktoś mnie z tego wyleczył definitywnie.
Tex66

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 483
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Re: Oferta – jedyna taka, ważna do 30.09.2022 r.

Post autor: ciecio » czw sie 04, 2022

Tex66 zalecam zapoznać się z informacjami dotyczącymi tłumaczeń i praw autorskich.
Jeżeli po sprzedaży Twoje tłumaczenia wypłyną, to nietrudno będzie ustalić autora.
A jak łatwo potem dotrzeć do człowieka, to już wiesz najlepiej, niejednego członka forum szpiegowałeś.

No i jeszcze pytanie do administratorów forum.
Czy propozycja Tex66 nie powinna być usunięta jako niezgodna z prawem ??
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1100
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Oferta – jedyna taka, ważna do 30.09.2022 r.

Post autor: Tex66 » czw sie 04, 2022

ciecio,
Dziękuję za troskę, masz rację nie warto, gdyż rozpowszechnianie nawet za darmo też jest niezgodne z prawem. Więc przysłowiowe „nici” z mojego oczekiwania na jakąkolwiek propozycje cenową.
Za „free” też nie można, trudno, nie ma żadnego sposobu, po prostu nie da się.
Jeszcze raz dziękuję za troskę.
Zdecydowanie tak będzie lepiej, więc ofertę sam anuluję nieodwracalnie przed czasem.

P.S.
Od dnia dzisiejszego, odpowiedź na jakąkolwiek propozycję cenową czy pytanie o możliwość udostępnienia (sprzedaż czy za darmo) wszystkich czy nawet pojedynczej Instrukcji Serwisowej na PW będzie brzmiała „oferta unieważniona”.
Zainteresowanym zostaje więc przeglądanie instrukcji z jednoczesnym tłumaczeniem pojedynczej strony online (nie każdej zresztą) lub posiłkowanie się znalezioną informacją w Internecie nie zawsze wiarygodną.
Tex66

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 508
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Re: Oferta – jedyna taka, ważna do 30.09.2022 r.

Post autor: Mauzer » czw sie 04, 2022

Panowie, a nie lepiej jak się czegoś nie wie, zapytać na forum w dziale "Mechanika"? Nigdy żadne moje pytanie nie zostało bez odpowiedzi.
Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi.

Osobiście korzystam czasem z tego działu lub dostępnych informacji na internecie lub telefon do kumpla... Po grzyba tłumaczyć instrukcje, jak chrome tłumaczy tekst...

Tak sobie działam juz kilka lat.

Po co się kłócicie?
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 7 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 7 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą