Instrukcja każdego VN w języku polskim

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
jedrek78
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 19, 2020
Motocykl: kawasaki vulcan vn 750a 1986

Re: Instrukcja każdego VN w języku polskim

Post autor: jedrek78 » sob paź 24, 2020

Z góry dziękuje OFICJALNIE koledze Tex 66 za pomoc. Nie mogłem pisać wcześniej, gdyż brak komputera mi to uniemożliwiał, tak więc posiadam już nowy sprzęt i teraz od razu będę dziękował za każda udzielona mi pomoc i nie tylko. haha pozdrawiam serdecznie

kacmar
Posty: 1385
Rejestracja: ndz gru 08, 2013
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN900LT '08 ........ VN1700 Voyager
VROC: 36367

Re: Instrukcja każdego VN w języku polskim

Post autor: kacmar » pt gru 03, 2021

Tex66 pisze:
pt paź 09, 2020

Jeżeli już komuś coś ewentualnie wyślę (czy już wysłałem) to nieodpłatnie.
Dla mnie to taki przerywnik i zabawa, ja niczego nie sprzedaję, mogę co najwyżej zrobić mały prezent pod choinkę.
:yeee:
Czas prezentów pod choinkę się zbliża, może i człek jakiś prezent dostanie :clap: :D
Pozdrawiam Cię
VROC#36367

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1097
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Instrukcja każdego VN w języku polskim

Post autor: Tex66 » pn lut 13, 2023

Przykładowo, znajdujemy w sieci Instrukcję Serwisową CLYMER-a VN 1500 dla wszystkich modeli z lat 1996-2008. Jest ona do znalezienia ale cała instrukcja jest jako zdjęcia stron (format JPG) ale ktoś chce ja mieć w formacie Word edytowalnym i najlepiej w języku polskim.
Gdyby komuś się chciało to zrobić samemu to podpowiadam jak!
Jest to „wyższa szkoła jazdy” niż tłumaczenie z PDF które opisywałem wcześniej ale da się to zrobić.
Największym wyzwaniem jest przekonwertowanie zdjęć wszystkich stron do formatu PDF ale edytowalnego (warunek konieczny), tu z pomocą przychodzi program Rediris z funkcja OCR.
Wszystkie strony „wrzucamy” do Rediris i po chwili mamy je w formacie PDF edytowalnym.
Następnie, wszystkie te strony razem „wrzucamy” do Abby FineRead-a i za chwilę mamy wszystko w MS Word edytowalnym, tyle że nadal w wersji językowej angielskiej. Łączymy wszystkie strony w cztery oddzielne pliki aby wielkością nie przekraczały 5MB (4 dokumenty Word – każdy po około ± 120 stron).
Teraz każdy z tych plików „przepuszczamy” przez translator Babylon i mamy Instrukcje Serwisową VN 1500 dla wszystkich modeli w trzech częściach i już w języku polskim.
Tworzymy nowy dokument, do którego wklejamy w kolejności każda część i mamy IS CLYMER-a VN 1500 dla wszystkich modeli z lat 1996-2008.
Tu dla przykładu że się da to zrobić załączam stronę 43 – taka mi się wybrała z całej instrukcji.
Obrazek

P.S.
Zabawa jest tylko dla chętnych i wyłącznie do samodzielnego wykonania i na własną odpowiedzialność.
Pobieranie jakichkolwiek Instrukcji Serwisowych z sieci, nie mówiąc o ich rozpowszechnianiu jest naruszeniem praw autorskich Kawasaki.
Chętnym życzę miłej zabawy, do rozpoczęcia sezonu jeszcze chwila została więc będzie jak znalazł po zimowaniu VN-1500.
Tex66

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą