Cofanie motocykla.

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
januszek

Post autor: januszek » pt maja 18, 2012

A ja wyznaję zasadę - jadę dla przyjemności i najważniejsze - nie przeszkadzam innym .
Jadąc 50 /h , wcale nie znaczy , że jedziesz bezpiecznie - w myśl powiedzonka : "jak wszedłeś między wrony..." chodzi o to , aby nie tamować ruchu itp. bo taka jazda też jest zagrożeniem i to poważnym , a mniej na uwadze , że jednak jesteś na 2 oo i to Ty będziesz zawsze poszkodowany . Dlatego lepiej jest nie odstawać od normy... :!!!: :ok:

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt maja 18, 2012

zgadzam się z Twoją zasadą, ale jadąc po mieście gdzie i tak jest ta 50tka, to nie będę zapier...bo innym się śpieszy, jak mawiał żółw "śpiesz się powoli" :), pomijam już fakt że ograniczenia prędkości w naszym pięknym kraju to stawiali chyba po flaszce.

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » pn maja 21, 2012

:) Tak- spiesz się powoli aż się spóżnisz :D

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn maja 21, 2012

zawsze można nieco wcześniej wyjechać niż później na wariata zapier...jeszcze na czerwonym świetle i bach 500 zł + pkt, nie będę wiele póki co o prędkości się rozwodził skoro jestem świeżak w tym temacie, poczekamy zobaczymy :D

Awatar użytkownika
Dzidzia
Posty: 2580
Rejestracja: pn lip 12, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A
VROC: 0

Post autor: Dzidzia » pn maja 21, 2012

wszystko na spokojnie, jeśli to są Twoje początki, to musisz się owiać z prędkością i chyba o to chodzi Mayones4 :mrgreen: owiejesz się i poniesie Cię szybciej.. pewnie
I'm Member Queens of Roads !!!!!! http://www.queensofroads.pl/

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn maja 21, 2012

zapewne :), choć póki co bierze mnie bardziej od prędkości balansowanie parkingowe, jak to opanuje w wysoce zadowalającym stopniu to przejdę do much na szybie :), gwoli wyjaśnienia piąty bieg już używałem :D
PS ostatnio któryś z kolegów wrzucił tutaj filmiki jak "amerykanccy gliniarze" śmigają miedzy pachołkami o tak to było to co mnie aktualnie rajcuje :antlers:

Tedi
Posty: 38
Rejestracja: wt kwie 17, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Kawasaki VN 900 VULCAN CLASSIC
VROC: 0

Post autor: Tedi » wt maja 22, 2012

mayones4 pisze:PS ostatnio któryś z kolegów wrzucił tutaj filmiki jak "amerykanccy gliniarze" śmigają miedzy pachołkami o tak to było to co mnie aktualnie rajcuje
To ja wstawiłem link tez mnie to za ciekawiło ładnie im to idzie też bym tak chciał

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » śr maja 23, 2012

tylko to ich szorowanie podestami po asfalcie :D,

Awatar użytkownika
Lecho
Posty: 4580
Rejestracja: śr maja 12, 2010
Miejscowość: Białystok
Motocykl: VN1600 Classic
VROC: 32224

Post autor: Lecho » śr maja 23, 2012

Jak to daleko poszło od cofania. Później ktoś wpisze w "szukaj" "cofanie motocykla" i będzie czytał dwie strony postów o wczesnym wstawaniu, czy policjantach szorujących podestami.
:ok:

Trufel

Post autor: Trufel » śr maja 23, 2012

tylko to ich szorowanie podestami po asfalcie :D ,
szorowanie podestami na rondzie lub na szybkim i głębokim nawrocie jest fajne nie mówiąc tu o szybkim pokonywaniu zakrętów :D :D :D to jest to co tygrysek lubi najbardziej
uwielbiam to :antlers:

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » śr maja 23, 2012

Lecho pisze:Jak to daleko poszło od cofania. Później ktoś wpisze w "szukaj" "cofanie motocykla" i będzie czytał dwie strony postów o wczesnym wstawaniu, czy policjantach szorujących podestami.
:ok:
racja, ale zważ na to że połowa z nas zamiast dać "szukaj" to pyta nowym postem,

tolder44@interia.pl
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 05, 2021
Motocykl:

Re:

Post autor: tolder44@interia.pl » pt mar 05, 2021

januszek pisze:
sob maja 05, 2012
Można poradzić sobie z wagą motocykla - najważniejsza jest wyobrażnia - czyli jak koledzy wspominali , parkować tak , żeby moto było skierowane przodem do wyjazdu . Czasem nie ma takiej możliwości to przynajmniej na równym i twardym terenie i każdy sobie poradzi . Co do wyjazdu z garaży - no niestety trzeba sobie jakoś radzić i każdy pomysł jest dobry , ale najlepszy "obrotnica" , jak ja to urządzonko nazywam , czyli ceownik 150 - 200 - dostosowany do szerokości opon , poprzeczka dospawana z boku ceownika do stopki bocznej - całość na trzech mocnych kółeczkach i proste - wjazd - na stopkę - obrót w miejscu i gotowy do wyjazdu. Wsteczny nie zawsze zda egzamin , bo z garażu pod ostrą górkę raczej na wstecznym cziężko wyjachać , bo można moto szybko przewrócić - ciężko go utrzymać w pionie patrząc do tyłu na podjeżdzie kilku metrowym - wiem co mówię bo mam wsteczny i kożystam z niego.
Wspomnę tylko , w motocyklach napędzanych pasem najłatwiej jest zrobić wsteczny , czyli dotyczy to również VN 2000 , który wagą dominuje nad wszystkimi VN-ami. Ja w tej "chwili " nie dysponuję czasem , bo mógłbym pomóc kolegom z tych ciężkich sprzętów robiąc takowe urządzonka , ale moto muszę mieć u siebie chociaż tydzień . Z Vn 1600 problemu nie ma bo mam wzór z mojego , ale inne niestety muszę mieć u siebie , bo do każdego trzega to dopasować konstrukcyjnie. Jak np. zrobię komuś do 2.0 , to już będę miał wymiary i samą konstrukcję i wtedy mgę zrobić bez moto , ale żeby zamontować już trzeba by zjawić się ze sprzętem - 1- max 2 dni. Mogę udzielić wskazówek jak to zrobić , ale to też osobiście , bo ciężko jest to wyjaśnić tekstem bez pokazania na żywo...
hejka aktywuję temat potrzebuje kontakt do januszka

tolder44@interia.pl
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 05, 2021
Motocykl:

Re: Cofanie motocykla.

Post autor: tolder44@interia.pl » pt mar 05, 2021

Witam jakiś kontakt do pana januszka

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 40 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 40 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą