Strona Główna
 Zloty  FAQ  Szukaj  Kalendarz Rejestracja  Zaloguj
Menu
Aktualności
Forum
Zloty
GBNF
Napisali o nas
Historia VC
Kontakt

Media
YouTube
Facebook
Polityka cookies

Kalendarz imprez
Brak
Historia Vulcaneria Club
autor: Centek, Badger redakcja tekstu: VKC @ 23 lutego 2011


Dawno dawno temu..... Nie, to nie ta bajka.

   Całkiem niedawno temu kilku pasjonatów motocykli Kawasaki Vulcan spotykało się od dłuższego czasu, via internet, na najpopularniejszym forum motocyklowym w Polsce. Na łamach tegoż Forum wielokrotnie rodziły się idee zorganizowanie czegoś razem, jakiegoś zintegrowania sił i środków. Jednak wszystkie te światełka gasły tak szybko jak tylko się zapalały. Aż do czasu, gdy genialny Yamak wziął na swoje barki trudy organizacji wielkiego zlotu VN-ów. Wiele osób podchwyciło pomysł i ruszyły prace organizacyjne. Był koniec 2009 roku.

   Na początku 2010 roku Badger wpadł na pomysł stworzenia oddzielnej strony internetowej zawierającej podstawowe informacje o zlocie. Jednak podczas prac zmienił zdanie i postanowił stworzyć stronę bardziej rozbudowaną i opisującą również profile pierwszych zaangażowanych osób. Pokazały się ksywki Starszego, Abramsa, Kuby.
Wszystko się jakoś kręciło, ale brakowało tego czegoś ... na czego punkcie oszalały by tłumy. I tak na początku kwietnia 2010, Andrzej zarejestrował nową domenę oraz udostępnił serwer, a Badger szybciutko na tym świeżutkim serwerze "postawił" piękne forum. I teraz wydarzenia potoczyły się jak lawina. Na forum pojawiały się nowe, aktywne osoby: Centek, Oktogon, Andrew, Papaj, Marius. Kawa2000, Ryffka, Tiszo, Piotr, Albert... Zaczynało się rodzić coś wielkiego. Niesamowitego.

   W ciągu kilku dni od powstania forum, zapadła decyzja o zaprezentowaniu budzącego się do życia Klubu na Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Szybkość działania spowodowana była tym, że Kongres Klubów Motocyklowych odbywa się jedynie dwa razy do roku, a My nie chcieliśmy odkładać w czasie tej decyzji do jesiennego spotkania Klubów. Kongres odbył się 17 kwietnia 2010r i od tego dnia staliśmy się pełnoprawnym Klubem Motocyklowym - zyskaliśmy akceptację kongresowych Władz. Należy w tym miejscu wspomnieć, że gospodarzem tejże imprezy był klub Iron Elephants MC Poland, który wywiązał się znakomicie ze swoich obowiązków Organizatora tak dużej imprezy.

   Po tym sukcesie, okupionym lekką grypą u powracających założycieli, uzgodniliśmy, że musimy się wspólnie spotkać aby skoordynować nasze działania. I tak, 15 maja 2010r, dwunastu "gniewnych" ludzi dosiadło swoich stalowych rumaków i ruszyło na spotkanie do Karczmy "Saganek", położonej w urokliwym powiecie lipskim. Na spotkaniu zapadły ważne decyzje o dalszym funkcjonowaniu Klubu, określono ramy statutowe i powołano klubowe władze. Od tego momentu nasza praca nabrała nowego wymiaru i, co najważniejsze, złapaliśmy wiatr w żagle.

Grupa założycielska

   Organizacja zaczęła się szybko rozrastać, zaglądali na naszą stronę i forum nowi sympatycy, pomagając raczkującej Vulcanerii dobrym słowem i radą.

   Dwa miesiące później odbył się I Ogólnopolski Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan - Vulcaneria 2010. Ilość osób przybyłych do Fijałkowa przerosła największe nasze oczekiwania. Ponad 60 maszyn i ponad setka osób z całej europy bawiła się przez trzy dni. Jak się bawiliśmy - tego się nie da opisać. Jedna rzecz była najważniejsza: większość osób przybyłych, pełna uznania twierdziła, że na takim sympatycznym, rodzinnym zlocie motocyklowym to jeszcze nie była.

Vulcaneria 2010

   Po zlocie życie klubowe toczyło swoimi torami. Na dwóch kółkach podążało do przodu. Członkowie Klubu spotykali się lokalnie na wspólnych przejażdżkach i spotach.

   I wreszcie nadszedł pamiętny październik 2010. Dokładnie 9 dnia tego miesiąca, decyzją Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych, Vulcaneria Club otrzymał prawo do noszenia pełnych barw. Zaczęła się nowa epoka.

Kongres - 9 września 2010

Od tamtej pory, Vulcaneiros spotykają się kilka razy w roku, na różnego rodzaju imprezach. Ewenementem tych spotkań jest to, że na zloty wszyscy przyjeżdżają z rodzinami, z partnerkami, dziećmi. Mimo tego, że na dzień dzisiejszy znamy się dość krótko, wszyscy czują jakbyśmy się znali od wieków.

Dnia 11 maja 2013 roku, decyzją Rady Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych otrzymaliśmy status FREE GROUP.

Lewa w górę.

Witamy Gość
Obecny czas to Sro Sty 23, 2019

Dzisiaj
Czas: 5:23
23 1 2019
Do końca roku zostało 343 dni.
Imieniny obchodzą: Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława
Użytkownicy obchodzący dziś urodziny:  Kocur25 (39) (złóż życzenia)  Masero (48) (złóż życzenia)  Monterro (47) (złóż życzenia)  Papa Zulu (52) (złóż życzenia)  pink25 (44) (złóż życzenia)  TYMON (30) (złóż życzenia)
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 2 dni:
mar24mm(45) RONALD(34) Zibi2401(51) Zmorex(28)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template bLock v 0.2 modified by Badger
Copyright by Vulcaneria.pl © 2011